Goniec.pl
Premier

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Premier zabrał głos w Grotnikach, gdzie został pochowany Krzysztof Krawczyk

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka według pierwszych szacunków zgromadził niemalże 1000 osób. Wśród zebranych pojawił się również Mateusz Morawiecki wraz ze swoją żoną. Wiadomo, co premier powiedział na miejscu.

Mateusz Morawiecki przyjechał na pogrzeb Krzysztofa Krawczyka wprost z Wawelu, gdzie uczestniczył w obchodach 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Premier dotarł na miejsce wraz z małżonką i zdecydował się zabrać głos.

- Krzysztof Krawczyk był wybitnym artystą, z którego emanowała życzliwoś__ć do drugiego człowieka. Zawsze mnie to ujmowało. To artysta, który kojarzy się z Polską - powiedział szef polskiego rządu.

Warto zaznaczyć, że premier nie był jedyną osobistością ze świata polityki, która zabrała głos podczas uroczystości. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy został odczytany list do wszystkich zgromadzonych, a na kilka słów od siebie zdecydował się również minister Piotr Gliński.

Premier zabrał głos w Grotnikach

Premier dostrzegł również to, czego nie potrafił niedawno zobaczyć Andrzej Duda. Podkreślił bowiem fakt, że twórczość Krzysztofa Krawczyka nie znała bariery pokoleń i jest popularna zarówno wśród osób starszych, jak i młodszych.

- Był artystą międzypokoleniowym. Dla wszystkich będzie to niepowetowana strata, ale głos i piosenki Krzysztofa Krawczyka będą żyły z nami do końca - dodał Mateusz Morawiecki.

Cała Polska pożegnała Krzysztofa Krawczyka

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 12:00 w łódzkiej archikatedrze. Warto zaznaczyć, że ceremonia miała charakter państwowy, przez co wśród zgromadzonych nie zabrakło wysoko postawionych przedstawicieli obecnego rządu.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi do świątyni mogło wejść jedynie 75 osób. Jednak na terenie przed kościołem zebrały się setki osób, które zdecydowały się obserwować ostatnie pożegnanie artysty.

Po mszy żałobnej trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka została przewieziona na cmentarz w miejscowości Grotniki niedaleko Łodzi. Tam kilka minut po godzinie 15:00 rozpoczął się właściwy pogrzeb.

Podczas ceremonii nie brakowało bardzo wzruszających momentów. Podczas ostatniego pożegnania żona artysty rzuciła się w pewnym momencie na trumnę, nie godząc się z tym, jak wielką stratę właśnie poniosła.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Patryk Przybyłowski

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >