Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk pogrzeb

Piotr Molecki/East News

Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Właśnie rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka. Goście zasiedli już w ławach archikatedry w Łodzi. TVP transmituje uroczystości, zespół gra utwór "Abba Ojcze". Jeszcze przed godziną 12:00 w budynku można było zauważy

Trwa ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. W kościele pojawili się najbliżsi artysty, a fragmenty Pisma Świętego ma czytać Daniel Olbrychski.

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka

- Dobrze jest usłyszeć to pozdrowienie „pokój z wami”. [...] przynosił pokój tym, których przygniotła jego śmierć i którzy musieli zmierzyć się ze stratą najważniejszej dla nich osoby. [...]. Pozdrawiam żonę pana Krzysztofa Krawczyka, panią Ewę, członków rodziny - mówił ksiądz prowadzący uroczystość.

- Myślę, że ta wspólnota, która zrodziła się wokół Krzysztofa Krawczyka, jest piękna, niespotykana, jedyna. [...] Dziękujemy Bogu za jego życie i za jego twórczość undefined- mówił duchowny na początku mszy.

Wzruszające sceny miały miejsce tuż przed mszą. Krótkiego wywiadu udzielił dziennikarzom menadżer artysty, wspominając wspólne lata. Podkreślał, że łączyła ich niesamowita przyjaźń, o którą trudno w świecie show-biznesu.

Ogromne wrażenie wywarła też warta honorowa przy trumnie legendarnego artysty. Uroczystość ma charakter państwowy, a obecność wojskowych spowodowała jeszcze większe wzruszenie. Przy trumnie pojawiło się wiele kwiatów, w tym wieniec od samego premiera Mateusza Morawieckiego.

Wiele osób nie miało możliwości wejść do kościoła - obowiązywała specjalna lista zaproszonych gości. Za to przed budynkiem zebrał się ogromny tłum. Setki osób słuchają mszy na zewnątrz - stoją na schodach i przed wejściem do świątyni. Nie brakuje łez i wspomnień wśród obecnych.

Na ambonie pojawił się Daniel Olbrychski. Został poproszony przez rodzinę, aby pojawił się na pogrzebie oraz, aby przeczytał fragmenty z Pisma Świętego. List do Koryntian rozpoczął dość drżącym głosem.

Następnie przed ołtarzem stanął kolejny ksiądz, który przeczytał fragment tekstu piosenki „Rysunek na szkle”. Kapłan przyznał, że śmierć piosenkarza to wielki ból dla wszystkich, którzy cenili twórczość Krzysztofa Krawczyka.

– Chciałoby się wykrzyczeć z rozpaczy jego słowa: jak minął dzień, jak minął dzień dzisiejszy? Mówimy: żegnaj dniu – mówił duchowny

Ksiądz dodał również, że choć artysta przemierzył cały świat, to odnalazł szczęście u boku żony Ewy. Zaznaczył też, że Krzysztof Krawczyk stworzył z nią raj na ziemi, odnajdując wreszcie szczęście.

Nie zostało nam już nic/tylko słowa trzy/w serialowy dramaty/zmienił się nasz film – tak mogłaby zacząć się msza pogrzebowa, gdyby Krzysztof był osobą niewierzącą, ale on głęboko wierzył w Boga – dodał duchowny.

Fot. Piotr Molecki/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Rafał Brzozowski przekazał smutne informacje. Rozstał się z partnerką

  • Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka wybaczyła mu zdradę

Źródło: TVP

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >