Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poseł PiS-u zestawił katastrofę smoleńską ze śmiercią Prigożyna. "Będą chcieli straszyć Polaków"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 25.08.2023 17:09

Poseł PiS-u zestawił katastrofę smoleńską ze śmiercią Prigożyna. "Będą chcieli straszyć Polaków"

Prigożyn, katastrofa samolotu
ENews112/Telegram, HANDOUT/AFP/East News

Wciąż napływają nowe informacje odnośnie do katastrofy lotniczej, w której zginął szef Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn. Poseł PiS-u Kazimierz Smoliński porównał to zdarzenie z katastrofą smoleńską. Politycy opozycji nie kryją oburzenia.

Jewgienij Prigożyn zginął w katastrofie lotniczej

W środę (23.08) na terenie obwodu twerskiego rozbił się prywatny odrzutowiec Embraer Legacy 600. Zginęli m.in. przywódca Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn, jego “prawa ręka” Dmitrij Utkin oraz szef ochrony lidera Wagnerowców Walerij Czekalow.

Najbardziej prawdopodobną teorią odnośnie do katastrofy jest ta, że za śmierć Prigożyna odpowiada Władimir Putin, który tym samym chciał się zemścić za przeprowadzoną dwa miesiące temu nieudaną próbę puczu. - Absolutne kłamstwa. Nie mamy w tej chwili wielu faktów, a one wymagają wyjaśnienia w trakcie oficjalnego śledztwa, które jest obecnie prowadzone - mówił w piątek (25.08) Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.

Nowy podatek od stycznia 2024 roku. Zapłacimy wszyscy, z każdym rokiem coraz więcej

Mateusz Morawiecki skomentował śmierć Prigożyna

Sprawę śmierci Jewgienija Prigożyna skomentował m.in. Mateusz Morawiecki. Podczas konferencji prasowej wyjaśnił, że nie wskaże czy mamy do czynienia z wypadkiem, czy zamachem.

- Myślę, że Polacy są w stanie odpowiedzieć sobie na to sami. Nadzór nad Grupą Wagnera przechodzi bezpośrednio pod prezydenta Putina. Niech każdy odpowie sobie teraz na pytanie, czy Grupa Wagnera, stacjonująca na Białorusi, jest teraz większym czy mniejszym zagrożeniem - stwierdził.

Poseł PiS-u nawiązał do Smoleńska. Spotkał się z krytyką

Poseł PiS-u Kazimierz Smoliński zdecydował się połączył katastrofę smoleńską z katastrofą samolotu Prigożyna. Napisał na Twitterze, że i Prigożyn, i prezydent Lech Kaczyński byli dla Putina niewygodni, więc nie miał wobec nich skrupułów.

Wpis spotkał się z krytyką polityków opozycji. - Łączenie w jakikolwiek sposób Lecha Kaczyńskiego z Prigożynem jest nieprawdopodobne - komentował w programie "Tłit" poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. 

- Pan Smoliński ma nie pierwszy raz tweety, które są mocno kontrowersyjne. PiS-owi został jeden temat: bezpieczeństwa. Będą chcieli straszyć Polaków, by na tym bezpieczeństwie utrzymać sondaże, ale, jak widać, to nie działa. Widać trendy spadkowe. Nieważne, z kim poseł Smoliński porówna byłego prezydenta i co wymyśli - dodał.

Źródło: “Tłit”, Twitter