Goniec.pl > Polska > Policjant zrobił to na ruchliwej drodze. Nagranie z polskiego miasta obiegło sieć
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.06.2023 13:20

Policjant zrobił to na ruchliwej drodze. Nagranie z polskiego miasta obiegło sieć

Sytuacja na drodze
Screen Youtube / STOP CHAM

O tym, że polskie drogi są nieprzewidywalne, wiadomo nie od dziś. Wszechobecna agresja, a także słaby poziom kultury rodzimych kierowców, tworzą wręcz patologiczny obraz polskich tras. Jak się okazuje, oprócz negatywnych zachowań, goszczą na nich również te pozytywne. Idealnym przykładem, może być reakcja pewnego policjanta, który postanowił pomóc pewnemu zmotoryzowanemu. 

Policjant pchał samochód na ruchliwej drodze. Nagranie obiegło sieć

Nie jest żadną tajemnicą, że polskie drogi nie cieszą się zbyt dobrą renomą. Wszechobecne chamstwo oraz buta rodzimych kierowców to ich stałe elementy, które są dokumentowane za pośrednictwem innych uczestników ruchu drogowego. 

Na szczęście oprócz powszechnie przyjętych stereotypów, na polskich drogach można zaobserwować również pozytywne zachowania. Idealnym przykładem może być sytuacja z Poznania, która zachwyciła wielu Polaków.

 

Usłyszał klakson i nie wytrzymał. Kierowca wyszedł z auta na środku skrzyżowania i podszedł do ciężarnej

Policjant pchał samochód na drodze. Kierowcy byli zaskoczeni

Zdarzenie, które zostało zarejestrowane za pośrednictwem kamerki samochodowej miało miejsce jakiś czas temu na jednej z zakorkowanych ulic Poznania. Osobowa Skoda odmówiła posłuszeństwa, zatrzymując się na samym środku ruchliwej trasy. 

To właśnie wtedy do akcji wkroczył jeden z policjantów. Postanowił pomóc bezradnemu kierowcy i nie czekając na lawetę postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. 

Sam pchał auto w bezpiecznie miejsce, a jego kolega z radiowozu zabezpieczał go autem z tyłu, by wyeliminować groźbę niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 

Policjant pchał samochód na ruchliwej trasie. Nagranie stało się hitem

Jak można się spodziewać, nagranie z Poznania zrobiło wielką furorę w mediach społecznościowych. Świadczą o tym wyświetlenia materiału wideo, który tylko w samym serwisie Youtube odnotował kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. 

Internauci w bardzo pozytywny sposób ocenili zachowanie funkcjonariusza policji, który w bezinteresowny sposób pomógł innemu uczestnikowi ruchu drogowego. 

- Szacunek dla Pana policjanta. Aż miło zobaczyć, że ktoś z tej instytucji niesie pomoc - brzmiał komentarz jednego z internautów. 

- Pchanie samochodu nie jest ujmą na honorze, ani plamą na mundurze. I to jest policjant, który wypełnia słowa przysięgi - dodał inny z komentujących. 

Tagi: policja
Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja
Kamil z Częstochowy
8 maja minie miesiąc od tragicznej śmierci Kamilka z Częstochowy. Tego dnia ulicami Częstochowy ma przejść Biały Marsz, którego organizatorem są grupa Ratujmy Polskie Dzieci oraz pan Piotr Kucharczyk. Mężczyzna od początku bezinteresownie wspierał chłopca w jego walce o życie, a następnie zorganizował jego pogrzeb.
Czytaj dalej
Piotr Kraśko czekał do ostatniej minuty "Faktów". Bezlitośnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego
Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji
Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji
Sobotnie wydanie "Faktów" nie spodoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Piotr Kraśko zapowiadając gości "Faktów po Faktach" postanowił wykorzystać słowa prezesa PiS do uderzenia w wiarygodność TVP i zasugerowania, iż wicepremier docenił konkurencję Jacka Kurskiego.Dopiero na sam koniec "Faktów" Piotr Kraśko zacytował prezesa PiS. Dziennikarz postanowił sięgnąć po deklarację Jarosława Kaczyńskiego z sobotniej konwencji partii.Wcześniej zakpić z prezesa PiS postanowił sam Donald Tusk. Były premier zadrwił z szumnych planów jeżdżenia Jarosława Kaczyńskiego po Polsce i wskazał, że przed złożeniem z obietnicy nikt nie poinformował wicepremiera o cenach paliwa.Piotr Kraśko sięgnął po inny cytat. Wykorzystał go przy zapowiadaniu gości w "Faktach po Faktach". - Dziękujemy za te ciepłe słowa - mówił prowadzący "Faktów" na antenie TVN.
Czytaj dalej