Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pogrzeb Tomasza Komendy. Rodzina ma jedną prośbę
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.02.2024 19:25

Pogrzeb Tomasza Komendy. Rodzina ma jedną prośbę

tomasz komenda
PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Wiadomość o śmierci Tomasza Komendy wstrząsnęła wszystkimi, którzy znali jego smutną historię. Odszedł w wieku 46 lat, przy czym 18 z nich spędził w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Mężczyzna chorował na nowotwór płuca. Jest bardzo prawdopodobne, że duża ilość osób przyjdzie pożegnać Komendę w czasie jego pogrzebu. Rodzina ma w związku z tym jedną prośbę.

Nie żyje Tomasz Komenda

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu, gdzie odbywał karę za zbrodnie, której nie popełnił. W 2004 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-latki. W marcu 2018 roku mężczyzna został najpierw warunkowo zwolniony z odbywania kary, a następnie w pełni uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Po wyjściu na wolność Komenda próbował na nowo ułożyć sobie życie. Doczekał się syna ze swoją narzeczoną. Wydawałoby się, że najgorsze już za nim, jednak wtedy pojawiła się druzgocąca diagnoza – rak płuca.

ZOBACZ TAKŻE: Co stanie się z majątkiem Tomasza Komendy? Kaszewiak zabrał głos

Niezręczna cisza w studiu TVP Info. Dziennikarka oblała się rumieńcem

Pogrzeb Tomasza Komendy

W środę 21 lutego Grzegorz Głuszak, dziennikarz TVN, przekazał smutną informację. Zmarł Tomasz Komenda. Miał 47 lat. Mężczyzna od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Kilka miesięcy wcześniej w rozmowie z mediami Komenda potwierdził, że ciężko choruje. Informację o śmierci swojego brata przekazał także Gerard Komenda, za pomocą mediów społecznościowych. 

Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło – napisał.

Rodzina Tomasza Komendy wystosowała specjalną prośbę

Gerard Komenda przekazał, że pogrzeb Tomasza odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 12. Jego brat zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu. Tomasz spocznie w pojedynczym, tradycyjnym grobie. W związku z uroczystością brat 47-latka, w rozmowie z portalem salon24.pl, wystosował specjalną prośbę. Powiedział, że ostatnią wolą Tomasza Komendy było, aby media nie uczestniczyły w jego pogrzebie,

Bardzo proszę o uszanowanie woli zmarłego – powiedział Gerard Komenda.

Zaznaczył, że wszystkie prywatne osoby są mile widziane na pożegnaniu jego brata.

Źródło: SE.pl