Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 18-latka i 25-latek
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.02.2024 16:12

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 18-latka i 25-latek

wypadek
fot. KPP w Pile

W środę 21 lutego na drodze wojewódzkiej nr 188 pomiędzy Skórką a Piłą (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy, którym podróżowały dwie młode osoby, uderzył w stojący przy drodze betonowy bunkier. W stanie ciężkim poszkodowanych przewieziono do szpitala. W czwartek przekazano tragiczne wieści. 

Wypadek w Wielkopolsce. Auto uderzyło w betonowy bunkier

Do wypadku doszło w środę po godzinie 13.00 na odcinku drogi wojewódzkiej nr 188 pomiędzy Piłą a Skórką. Jak informowała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen z nieznanej przyczyny zjechał z dużą prędkością z drogi do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy bunkier. Autem podróżowały dwie osoby - 25-latek i 18-latka.

Sondaż Gońca: prawie 53 proc. Polaków "za" liberalizacją prawa do przerywania ciąży

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce

Poszkodowani po wypadku byli zakleszczeni w pojeździe. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu zdołali wydobyć najpierw mężczyznę, a potem 18-letnią pasażerkę. Oboje w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Służby przez długi czas pracowały na miejscu zdarzenia. Droga była zablokowana.

ZOBACZ:  Tragiczne odkrycie w Wielkopolsce. Nowy właściciel od razu wezwał służby

Tragiczny finał wypadku. 18-latka i 25-latek nie żyją

Niestety ze szpitala przekazano tragiczne informacje. Jak poinformował w czwartek 22 lutego portal pila.naszemiasto.pl, lekarze nie zdołali uratować życia 18-latki i 25-latka. Obrażenia, których doznali w wyniku wypadku, były zbyt rozległe. Walka o życie poszkodowanych trwała do późnych godzin nocnych. W najbliższym czasie pod nadzorem prokuratora wyjaśniane będą szczegółowe okoliczności tragedii.

ZOBACZ: W wypadku polskiego autokaru zginęło 12 osób. Jest wyrok

Jak przekazała policja, minionej doby doszło do 40 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby. 50 zostało rannych.