Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Pogrzeb 13-letniej Nadii z Inowrocławia. Ksiądz zwrócił się wprost do rodziców, koleżanka nastolatki zemdlała

28 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Pogrzeb 13-letniej Nadii z Inowrocławia był pełen łez, wzruszenia i dramatu. Jedna z koleżanek zamordowanej dziewczynki zemdlała na cmentarzu. Ksiądz prowadzący ceremonię pogrzebową zwrócił się wprost do rodziców zabitej nastolatki. - Nie idźmy drogą odwetu - apelował duchowny. Wymownych słów padło jednak więcej.

Pogrzeb 13-letniej Nadii, której życie zakończył zaledwie 18-letni Mikołaj J ., był pełen scen, które zapiszą się w pamięci na długo. Trudno pogodzić się z odejściem tak młodej i niewinnej osoby.

Ojciec zamordowanej Nadii jeszcze przed pogrzebem zwrócił się z apelem, by żałobnicy przyszli na uroczystość ubrani na biało. - Niech biel niewinności rozświetli jej drogę do Boga. Zamiast wieńców przynieście proszę symboliczną białą różę - napisał w mediach społecznościowych zdruzgotany tata 13-latki.

Zarówno w kościele, jak i na cmentarzu padły symboliczne słowa. Ksiądz Marcin prowadzący pogrzeb 13-letniej Nadii z ambony zwrócił się wprost do rodziców pogrążonych w żałobie. Także ciocia nastolatki powiedziała słowa, które będą długo dźwięczeć w głowie.

Pogrzeb 13-letniej Nadii: ksiądz zaapelował do rodziców nastolatki

W niedzielę 16 października zginęła 13-letnia Nadia z Inowrocławia. W piątek 28 października rodzina i przyjaciele wyprawili nastolatce pogrzeb . Dziennikarze "Super expressu" obecni byli na uroczystości i zrelacjonowali chwytające za serce sceny.

- Ze łzami w oczach i bólem w sercu wierzymy w to, że Nadia jest w niebie - mówił ksiądz odprawiający pogrzeb 13-latki. - To, co nas dzisiaj zgromadziło to miłość. To, co nas zgromadziło dzisiaj tutaj, to jest wołanie o niebo dla Nadii. Niech nie rządzi nami zło, niech nie rządzi próba odwetu. Wtedy zło zwycięża - dodawał duchowny.

W pewnym momencie spojrzał wprost w oczy rodziców, którzy stracili dziecko. - To jedno pytanie przeskakuje nam przed oczami: "Dlaczego?" - mówił ksiądz. Zdecydował się także na ponowne zacytowanie fragmentu kazania.

- Mamy dwie drogi. Jedna to ojciec kłamstwa, druga droga, drugi kierunek to ten, który wyznaczył nam Bóg. Szatan będzie nas próbował odwrócić od tej drogi. To, co się wydarzyło to nieszczęście, to zło. Trzeba mówić, że to zło. To pytanie: "dlaczego?" będzie nas dalej męczyło - dodawał ksiądz odprawiający pogrzeb Nadii, ale tym razem zwrócił się już do wszystkich żałobników.

Koleżanka Nadii zemdlała na cmentarzu, jej brat ledwo stał

Tłum na pogrzebie 13-latki z Inowrocławia targany był wielkimi emocjami. Znajomi ze szkoły, do której chodziła Nadia, nie ukrywali, że pożegnanie koleżanki, która odeszła w tak brutalny i nagły sposób nie jest łatwe.

Dziennikarze portalu se.pl przekazali, że jedna z dziewczynek ze szkoły Nadii zemdlała na cmentarzu. Brat 13-latki miał natomiast ledwo utrzymywać się na nogach. Konieczne było podtrzymywanie bladego chłopaka przez jego siostrę cioteczną.

Nad grobem Nadii przemówiła jej ciocia. Zanim biała urna została przykryta ziemią, kobieta także zwróciła się do rodziców zamordowanej 13-latki . - Jestem pewna, że Nadia jest w niebie ze swoimi dziadkami. Pamiętajcie, że nie możecie pogrążać się w żałobie. Macie dla kogo żyć, macie młodszego brata Nadii, Konrada - powiedziała ciotka Nadii.

Se.pl podkreślił, że nikt z uczestników pogrzebu nie mógł pogodzić się z dramatem całej sytuacji. - To niezrozumiałe, niepojęte, co się stało. Nadia miała dobre serce - dodawała ciocia Nadii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]