Goniec.pl > Polska > Pogrzeb 13-letniej Nadii z Inowrocławia. Ksiądz zwrócił się wprost do rodziców, koleżanka nastolatki zemdlała
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.10.2022 12:17

Pogrzeb 13-letniej Nadii z Inowrocławia. Ksiądz zwrócił się wprost do rodziców, koleżanka nastolatki zemdlała

Pogrzeb 13-letniej Nadii, ksiądz zwrócił się do rodziców, a koleżanka zemdlała na cmentarzu
Piotr Molecki/East News

Pogrzeb 13-letniej Nadii z Inowrocławia był pełen łez, wzruszenia i dramatu. Jedna z koleżanek zamordowanej dziewczynki zemdlała na cmentarzu. Ksiądz prowadzący ceremonię pogrzebową zwrócił się wprost do rodziców zabitej nastolatki. - Nie idźmy drogą odwetu - apelował duchowny. Wymownych słów padło jednak więcej.

Pogrzeb 13-letniej Nadii, której życie zakończył zaledwie 18-letni Mikołaj J., był pełen scen, które zapiszą się w pamięci na długo. Trudno pogodzić się z odejściem tak młodej i niewinnej osoby.

Ojciec zamordowanej Nadii jeszcze przed pogrzebem zwrócił się z apelem, by żałobnicy przyszli na uroczystość ubrani na biało. - Niech biel niewinności rozświetli jej drogę do Boga. Zamiast wieńców przynieście proszę symboliczną białą różę - napisał w mediach społecznościowych zdruzgotany tata 13-latki.

Zarówno w kościele, jak i na cmentarzu padły symboliczne słowa. Ksiądz Marcin prowadzący pogrzeb 13-letniej Nadii z ambony zwrócił się wprost do rodziców pogrążonych w żałobie. Także ciocia nastolatki powiedziała słowa, które będą długo dźwięczeć w głowie.

Pogrzeb 13-letniej Nadii: ksiądz zaapelował do rodziców nastolatki

W niedzielę 16 października zginęła 13-letnia Nadia z Inowrocławia. W piątek 28 października rodzina i przyjaciele wyprawili nastolatce pogrzeb. Dziennikarze "Super expressu" obecni byli na uroczystości i zrelacjonowali chwytające za serce sceny.

- Ze łzami w oczach i bólem w sercu wierzymy w to, że Nadia jest w niebie - mówił ksiądz odprawiający pogrzeb 13-latki. - To, co nas dzisiaj zgromadziło to miłość. To, co nas zgromadziło dzisiaj tutaj, to jest wołanie o niebo dla Nadii. Niech nie rządzi nami zło, niech nie rządzi próba odwetu. Wtedy zło zwycięża - dodawał duchowny.

W pewnym momencie spojrzał wprost w oczy rodziców, którzy stracili dziecko. - To jedno pytanie przeskakuje nam przed oczami: "Dlaczego?" - mówił ksiądz. Zdecydował się także na ponowne zacytowanie fragmentu kazania.

- Mamy dwie drogi. Jedna to ojciec kłamstwa, druga droga, drugi kierunek to ten, który wyznaczył nam Bóg. Szatan będzie nas próbował odwrócić od tej drogi. To, co się wydarzyło to nieszczęście, to zło. Trzeba mówić, że to zło. To pytanie: "dlaczego?" będzie nas dalej męczyło - dodawał ksiądz odprawiający pogrzeb Nadii, ale tym razem zwrócił się już do wszystkich żałobników.

Koleżanka Nadii zemdlała na cmentarzu, jej brat ledwo stał

Tłum na pogrzebie 13-latki z Inowrocławia targany był wielkimi emocjami. Znajomi ze szkoły, do której chodziła Nadia, nie ukrywali, że pożegnanie koleżanki, która odeszła w tak brutalny i nagły sposób nie jest łatwe.

Dziennikarze portalu se.pl przekazali, że jedna z dziewczynek ze szkoły Nadii zemdlała na cmentarzu. Brat 13-latki miał natomiast ledwo utrzymywać się na nogach. Konieczne było podtrzymywanie bladego chłopaka przez jego siostrę cioteczną.

Nad grobem Nadii przemówiła jej ciocia. Zanim biała urna została przykryta ziemią, kobieta także zwróciła się do rodziców zamordowanej 13-latki. - Jestem pewna, że Nadia jest w niebie ze swoimi dziadkami. Pamiętajcie, że nie możecie pogrążać się w żałobie. Macie dla kogo żyć, macie młodszego brata Nadii, Konrada - powiedziała ciotka Nadii.

Se.pl podkreślił, że nikt z uczestników pogrzebu nie mógł pogodzić się z dramatem całej sytuacji. - To niezrozumiałe, niepojęte, co się stało. Nadia miała dobre serce - dodawała ciocia Nadii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl