Goniec.pl
Paweł Kukiz z nominacją od Piotra Glińskiego, nie zarobi ani złotówki

Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz doceniony przez Piotra Glińskiego. Został powołany do rady, gdzie nie zrobi ani złotówki

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Paweł Kukiz ma powody do zadowolenia. Minister kultury uznał, że to właśnie lider Kukiz'15 jest idealnym kandydatem na członka Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Paweł Kukiz ma nie zarobić ani złotówki.

Paweł Kukiz ma nową funkcję i wyznaczył ją nie kto inny jak wicepremier w rządzie PiS. Piotr Gliński, minister kultury nominował byłego muzyka do zupełnie nowej roli.

Radny PiS zatrzymany przez policję

Radio ZET: Radny PiS zatrzymany przez policję. Miał w domu substancje odurzające

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kukiz będzie zasiadał w radzie muzeum

Pawła Kukiza i PiS łączy trudna relacja, w której pełno wzlotów i upadków. Po wielokrotnych groźbach dotyczących zabrania głosów Kukiz'15 podczas decydowania o losach sejmowych projektów PiS, polityk doczekał się lepszego czasu.

Minister w rządzie PiS spojrzał przychylnym okiem na artystyczną stronę życiorysu Pawła Kukiza. Piotr Gliński zdecydował, że od 22 listopada były muzyk staje się członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

- Od dawna mam kontakt z muzeum, a moja obecność w radzie to inicjatywa dyrektora. Zgodziłem się na jego propozycję. Żyję Kresami, więc to dla mnie naturalne - powiedział w rozmowie z portalem interia.pl dumny z nowej funkcji Paweł Kukiz.

- Od samego początku wspierałem ideę takiego muzeum, mój śp. ojciec dostał medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za cykl Madonny Kresowe. Pozwoliły one opisać losy wysiedlanych parafii - dodał lider Kukiz'15. Decyzję ministra Glińskiego skomentował również sam dyrektor muzeum, gdzie Paweł Kukiz będzie teraz jeszcze częstszym gościem.

Paweł Kukiz podzielił się z redakcją "Goniec.pl" swoją refleksją nt. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Kukiz: "Donald Tusk Polskę by sprzedał za czapkę śliwek, Kaczyński oddałby życie"

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kukiz nie zarobi ani złotówki

Nominacja Pawła Kukiza ma związek z nową rolą brzeskiego muzeum. Będzie ona dotyczyła tematu Kresów Wschodnich, a tematyka ta jest dla polityka bardzo ważna i bliska.

Co więcej, to Paweł Kukiz miał aktywnie lobbować za tym, by w muzeum w Brzegu powstał specjalny oddział zajmujący się tym tematem. - Wielokrotnie pojawiał się u nas przy okazji inicjatyw kresowych, utrzymuje stały kontakt z rodzinami z Kresów Wschodnich i działa na ich rzecz. Jeździ też na Wschód z darami - wyjaśnił w rozmowie z portalem interia.pl dr Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich.

Dyrektor jest zachwycony postawą Pawła Kukiza, ale podkreśla, że polityk nie może liczyć na powiększenie miesięcznych wpływów na konto. - Działamy dla dobra sprawy, każdy, kto chce się zaangażować, jest mile widziany. Paweł Kukiz chce. Rada ma w zasadzie symboliczny wymiar: wspomaga dyrektora, opiniuje. Trzeba też powiedzieć, że nie ma tu żadnych diet ani innych profitów finansowych - oświadczył dr Byczkowski.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Fot.: Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Mamy zdjęcia z ceremonii, poruszające sceny w kościele

Pogrzeb Jerzego Połomskiego w Warszawie ściągnął prawdziwe tłumy. Przejmująca uroczystość pogrzebowa wielkiego artysty obfitowała w gesty honorujące jego życie i twórczość. Ksiądz prowadzący mszę pogrzebową zdecydował się na zacytowanie słów piosenkarza. Poruszające jest to, jak wielu fanów chciało pożegnać idola.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: interia.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Miliony "od Morawieckiego" dla piłkarzy. "To strzał w stopę", afera po tekście WP

Czytaj więcej >