Goniec.pl > Polska > Orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Gdyby rządził Tusk, na ulicach płonęłyby samochody"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.09.2023 20:37

Orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Gdyby rządził Tusk, na ulicach płonęłyby samochody"

orędzie Elżbiety Witek
orędzie Elżbiety Witek screen z TVP z dn. 16.09.23

Po tym, jak swoje orędzie wygłosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki, na podobny krok zdecydowała się marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W sobotę 16 września polityczka odniosła się do tzw. afery wizowej w polskim rządzie. - Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi - oznajmiła, po czym roztoczyła przed Polakami złowrogą wizję, jeśli tylko ci zagłosują w wyborach na opozycję.

Orędzie marszałek Sejmu

Orędzie marszałek Elżbiety Witek wyemitowane zostało o godzinie 20 w głównych stacjach, m.in. w telewizji publicznej i Polskim Radiu.

- Wczoraj marszałek Senatu w bezprecedensowy sposób wykorzystał narzędzie, jakim jest orędzie państwowe do próby okłamania i wprowadzenia w błąd Polaków. Trwająca kampania wyborcza nie zwalnia nas, polityków, z odpowiedzialności, a przede wszystkim z przyzwoitości. Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi - rozpoczęła polityczka.

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Winni brukselscy biurokraci i Tusk

Witek przekonywała, że winni nielegalnej imigracji są m.in. brukselscy biurokraci, w tym Donald Tusk i EPP. Jak przekonywała, kolejne państwa UE, Niemcy, Francja czy Austria wprowadzają procedury uszczelniające granice, bojąc się, że kryzys rozleje się także na ich kraje. 

- Co w tym czasie robi Polska opozycja? Wprowadza Polaków w błąd. Sufluje opinii publicznej wyolbrzymioną do niebotycznych rozmiarów sprawę rzekomego wydania wiz pracowniczych z naruszeniem procedur. Tu potrzebne jest jasne wyjaśnienie i sprostowanie opozycyjnej manipulacji. To polskie państwo i jego organy wykryły niebezpieczeństwo naruszenia procedur - utrzymywała marszałek.

Witek powtórzyła również stała narrację PiS, zgodnie z którą sprawa jest skrupulatnie wyjaśniana, a państwo zadziałało. Jej zdaniem, opozycja i sprzyjające jej media odwracają uwagę od inwazji nielegalnych migrantów i rozpętują machinę kłamstwa oraz hejtu na rząd. Polityczka wypomniała również marszałkowi Grodzkiemu, że nie powinien zabierać głosu, bo sam rzekomo ma problemy z prawem.

"Tusk to Lampedusa w Polsce"

Z orędzia Elżbiety Witek dowiedzieliśmy się ponadto, że Donald Tusk mówiąc o aferze wizowej próbuje “odwrócić uwagę od tego, że ręka w rękę z ówczesną kanclerz Niemiec był architektem niebezpiecznej polityki, pozwalającej na właściwie niekontrolowane wpuszczanie nielegalnych imigrantów".

- Premier Donald Tusk to nic innego jak Lampedusa w Polsce. Gdyby dziś rządził Tusk, Polki nie wychodziłyby po zmroku z domu, a rodzice baliby się posyłać dzieci same do szkoły czy na basen. Na polskich ulicach płonęłyby samochody, a poruszanie się komunikacją miejską byłoby nie lada odwagą - stwierdziła.

Na koniec marszałek Sejmu zachęciła wyborców do głosowania na PiS i niedania się nabrać na “nieczyste triki” opozycji.

Elżbieta Witek odpowiada Tomaszowi Grodzkiemu

Orędzie marszałek Elżbiety Witek odczytywane jest jako odpowiedź na piątkowe orędzie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który w mocnych słowach mówił o tzw. aferze wizowej.

- Z niedowierzaniem spoglądamy na kolejne informacje wychodzące na jaw w związku z aferą wizową rządu PiS. (…) Na tym procederze nie tylko prawdopodobnie zarobili, ale według doniesień mediów zorganizowali go najwyżsi polscy urzędnicy - grzmiał marszałek.

Najważniejszy polityk w izbie wyższej parlamentu zdecydował się na orędzie, aby dotrzeć z informacjami także do widzów telewizji publicznej, która bardzo szczątkowo i w wypaczony sposób informuje o skandalu w MSZ.

- Najwyżsi urzędnicy państwowi zorganizowali na szeroką skalę transfer ludzi do Polski. Jak donoszą media, ponad 250 tysięcy wiz pracowniczych zostało wydanych obywatelom państw afrykańskich i azjatyckich, również muzułmańskich, w ciągu ostatnich 30 miesięcy. Wiz, za które trzeba było zapłacić łapówki odpowiednim osobom - mówił.

Źródło: Goniec.pl