Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 7-letnie dziecko ratował LPR. Ranne cztery osoby, groźny wypadek na Lubelszczyźnie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2024 23:05

7-letnie dziecko ratował LPR. Ranne cztery osoby, groźny wypadek na Lubelszczyźnie

wypadek, samochód, strażacy
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim

Poważny wypadek w miejscowości Wola Osowińska w województwie lubelskim. Na drodze zderzyły się dwa samochody osobowe. Ranne zostały łącznie cztery osoby, w tym dziecko. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek z udziałem dziecka, lądował śmigłowiec LPR

W Woli Osowińskiej w powiecie radzyńskim na Lubelszczyźnie doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem dziecka. W sobotę (13.04) około godziny 12 służby otrzymały wezwanie do zderzenia dwóch samochód osobowych.

Na drodze powiatowej między Bystrzycą a Borkami zderzyły się skoda oraz volkswagen. Zdjęcia udostępnione przez straż pożarna pokazują, iż siła uderzenia była duża. Jeden z pojazdów miał całkowicie zgniecioną przednią część maski. Drugi z samochodów natomiast zatrzymał się dopiero na siatce ogrodzeniowej odgradzającej pobocze od drzew.

Nie żyje 22-latka, po 27-latka przyleciał LPR. BMW niemal owinęło się wokół drzewa

Cztery osoby ranne, wśród nich dziecko

Kiedy na miejsce wypadku w Woli Osowińskiej dojechała straż pożarna i pogotowie, jasne stało się, że kluczowe jest udzielenie pomocy dziecku. 7-letni pasażer został ranny i konieczne było wezwanie na miejsce śmigłowca LPR. Maszyna wylądowała na pobliskim polu i zabrała dziecko do szpitala.

ZOBACZ: W kilka godzin dojdzie do gwałtownego załamania pogody. IMGW już wydało alerty

Oprócz dziecka, w wyniku zderzenia dwóch samochodów, ranne zostały jeszcze trzy osoby. Wszystkie obrażenia wymagały hospitalizacji. Uczestnicy wypadku zostali przewiezieni karetkami do szpitala. Policja nie przekazała, by ich obrażenia zagrażały życiu.

Policja wskazuje na nieustąpienie pierszeństwa

Po zakończeniu akcji ratowniczej pracę zaczęli policjanci. Zabezpieczyli oni dowody oraz ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku z udziałem dziecka.

ZOBACZ: Pracodawca może wymagać opłacania abonamentu RTV. Po kontroli karę dostanie pracownik

We wstępnej informacji dotyczącej tego, jak doszło do zderzenia, policjanci wskazali fakt nieustąpienia pierwszeństwa. Błąd na drodze popełnić miał kierowca volkswagena, wyjeżdżający z ul. Parkowej. Zignorował on skodę jadącą główną ulicą.

Źródło: lublin112, KP PSP Radzyń Podlaski