Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pozbawili Polaka życia na oczach 12-letniego syna. Policja zatrzymała dwie osoby
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2024 22:07

Pozbawili Polaka życia na oczach 12-letniego syna. Policja zatrzymała dwie osoby

policja, miejsce zbrodni
Fot. aftonbladet.se; East News/AFP/OSCAR OLSSON

Nowe informacje w sprawie śmierci 39-letniego Polaka w Szwecji. Dziennik "Aftonbladet" podał, iż policja odpowiedzialna za śledztwo dotyczące zabójstwa w Skärholmen zatrzymała dwie osoby. Powodem jest wskazanie ich jako podejrzanych o dokonanie zbrodni na Polaku.

Zabójstwo Polaka w Szwecji: 39-latek zginął na oczach syna

39-letni Michał z Skärholmen zginął na oczach 12-letniego syna. Polak mieszkający na stałe w Szwecji zmarł najprawdopodobniej po tym, jak w środę 10 kwietnia zwrócił grupie nastolatków uwagę z racji ich zachowania.

Polak zginął pod wiaduktem. Po kłótni z nastolatkami otrzymał śmiertelny strzał z broni. Zabójstwo 39-latka wywołał w Szwecji ogromne poruszenie i dyskusje na temat problemu z młodzieńczymi gangami oraz handel narkotykami. Szwedzka policja potraktowała sprawę priorytetowo.

Nie żyje 22-latka, po 27-latka przyleciał LPR. BMW niemal owinęło się wokół drzewa

Szwedzka policja zatrzymała dwie osoby

Szwedzki dziennik "Aftonbladet" poinformował o zatrzymaniu dwóch osób w związku z zabójstwem 39-letniego Michała w Skärholmen. Lokalni dziennikarze nie dotarli do wiadomości na temat wieku zatrzymanych. Nie można jednak wykluczyć, iż są to osoby nieletnie.

ZOBACZ: Pracodawca może wymagać opłacania abonamentu RTV. Po kontroli karę dostanie pracownik

Wszystko, co mogę powiedzieć na ten moment, to że zatrzymaliśmy dwie osoby w związku ze śmiercią 39-latka w Skarholmen. Nie mogę jednak udzielić informacji, o co dokładnie są podejrzewani. Więcej informacji będziemy mogli udzielić w najbliższych dniach - powiedziała policja ze Szwecji w rozmowie z dziennikiem Fakt.

39-letni Polak chciał, by jego syn dorastał w bezpieczniejszej okolicy

39-latek aktywnie działał na rzecz poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Siostra zastrzelonego Polaka w rozmowie z mediami wyznała, że zmarły chciał być wzorem dla swojego syna.

ZOBACZ: Sanepid ostrzega przed popularną herbatą. “Stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia”

Zrobił to dla dobra swojego syna. Ponieważ jego syn był świadkiem niewłaściwego zachowania, to Michał prawdopodobnie uznał, że to było złe i zwrócił im uwagę. […] Bardzo ważne było dla niego dawanie dobrego przykładu - mówiła w rozmowie z dziennik "Aftonbladet" pani Aneta, siostra zmordowanego w Szwecji Polaka.

Źródło: fakt, Aftonbladet