Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Obajtek z kuriozalną wpadką na antenie TV Republika. "Przejęzyczyłem się"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.06.2024 12:30

Obajtek z kuriozalną wpadką na antenie TV Republika. "Przejęzyczyłem się"

Daniel Obajtek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, YouTube/TV Republika

Daniel Obajtek to w ostatnim czasie jedno z najgłośniejszych nazwisk na polskiej scenie politycznej. Wszystko przez aferę związaną z jego niestawieniem się na sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej, a także kandydaturą w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były prezes Orlenu przed wyborami prowadzi aktywną kampanię. Wczoraj pojawił się na antenie Telewizji Republika, gdzie podczas rozmowy zaliczył kuriozalną wpadkę. Interweniowała prowadząca. 

Daniel Obajtek wciąż nie pojawił się przed komisją ds. afery wizowej

Daniel Obajtek nie stawił się w poniedziałek 3 czerwca na wezwaniu do prokuratury. Były prezes Orlenu nie pojawił się również przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Obajtek twierdzi, że się nie ukrywa, a na dowód publikuje wiele zdjęć i relacji z trwającej kampanii wyborczej w województwie podkarpackim. 

To właśnie z tego regionu Obajtek kandyduje w wyborach do PE, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 9 czerwca.

W poniedziałek wieczorem Daniel Obajtek gościł w Telewizji Republika, gdzie podczas rozmowy już na samym początku swojej wypowiedzi zaliczył wpadkę. Natychmiast się wytłumaczył po interwencji prowadzącej. 

Nie żyje Janusz Rewiński. Syn aktora przekazał tragiczne wieści

Daniel Obajtek gościł w TV Republika

Daniel Obajtek cały czas chętnie udziela wywiadów mediom. W poniedziałek wieczorem pojawił się na antenie Telewizji Republika w programie "W Punkt".

Prowadząca Katarzyna Gójska poinformowała o kolejnym incydencie na granicy z Białorusią, gdzie ranny został kolejny z polskich żołnierzy. Przekonywała, że obecnie wszyscy zdają się mówić w sprawie bezpieczeństwa polskiej granicy jednym głosem, jednak wcześniej sytuacja wyglądała zupełnie odwrotnie. 

Byli tacy, i w tym obecny premier, którzy domagali się wpuszczania ich na teren RP - przekonywała Gójska.

Daniel Obajtek zaliczył wpadkę na antenie. "Przejęzyczyłem się"

Po chwili głos w tej sprawie zabrał Daniel Obajtek. Były prezes Orlenu zaliczył wpadkę, przypisując film Agnieszki Holland… Danucie Holeckiej. Prowadząca natychmiast go poprawiła.

Pamiętamy wszyscy, niejaki pan Szczerba nosił w pudełkach pizzę, pamiętamy wszyscy, jak zostali funkcjonariusze, którzy nas bronią i chronią, atakowani, wyzywani, pamiętamy film pani Holeckiej... - mówił Obajtek.

ZOBACZ: Zwrot akcji ws. Daniela Obajtka, pilny komunikat prokuratury. Ma czas do 15

Prowadząca błyskawicznie poprawiła byłego prezesa Orlenu, tłumacząc widzom, że chodzi mu oczywiście o Agnieszkę Holland, a nie Danutę Holecką. Obajtek przyznał jej rację i natychmiast się wytłumaczył.

Przepraszam bardzo, proszę wybaczyć, przejęzyczyłem się, jestem dziś po całym dniu, więc jestem już zmęczony - zaznaczył.

Przypomnijmy, że Daniel Obajtek otwiera listę PiS w wyborach do Europarlamentu w okręgu wyborczym nr 9 na Podkarpaciu. Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę 9 czerwca.