Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Daniel Obajtek

Daniel Obajtek

Daniel Obajtek

Rydzyk
16.07.2024 10:03 Tadeusz Rydzyk skarży się na kontrole w swojej fundacji. "Chcą znaleźć cokolwiek"

Tadeusz Rydzyk przy okazji 33. Pielgrzymki Rodzin Radia Marii na Jasnej Górze przemówił do zebranych wiernych i słuchaczy rozgłośni. Toruński duchowny zdradził, że w jego fundacji prowadzone są aktualnie trzy kontrole. - Chcą znaleźć cokolwiek, 12 osób codziennie nas kontroluje - mówił. W niecodziennych słowach zwrócił się również do byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

Daniel Obajtek
05.06.2024 13:24 Daniel Obajtek zapewnia, że przebywa w Polsce i odpiera zarzuty. "To jakieś bzdury"

Daniel Obajtek zapewnia wszem i wobec, że nie ukrywa się przed służbami i prokuraturą. Były prezes Orlenu przekonuje, że cały czas przebywa w Polsce i prowadzi aktywną kampanię wyborczą przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Obajtek jednoznacznie odpiera zarzuty o swoim rzekomym pobycie za granicą.

Daniel Obajtek
04.06.2024 12:30 Obajtek z kuriozalną wpadką na antenie TV Republika. "Przejęzyczyłem się"

Daniel Obajtek to w ostatnim czasie jedno z najgłośniejszych nazwisk na polskiej scenie politycznej. Wszystko przez aferę związaną z jego niestawieniem się na sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej, a także kandydaturą w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były prezes Orlenu przed wyborami prowadzi aktywną kampanię. Wczoraj pojawił się na antenie Telewizji Republika, gdzie podczas rozmowy zaliczył kuriozalną wpadkę. Interweniowała prowadząca. 

Daniel Obajtek
27.05.2024 13:17 Policja zapukała pod adres podany przez Daniela Obajtka. Spore zaskoczenie

Daniel Obajtek we wtorek 28 maja ma stanąć przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Były prezes Orlenu twierdzi, że się nie ukrywa, a na komisji pojawi się dopiero wtedy, gdy zostanie mu doręczone wezwanie. Jak informuje w rozmowie z Interią przewodniczący komisji Michał Szczerba, policja próbowała dotrzeć aż do sześciu adresów Obajtka. Bezskutecznie.

Piotr Kraśko
28.04.2024 09:03 Piotr Kraśko zadrwił z Daniela Obajtka w "Faktach". Nie mógł sobie darować

Daniel Obajtek przestał być prezesem Orlenu w lutym br. W niedawno udzielonym wywiadzie narzekał, że zarządzanie firmą przez ostatnie lata było dla niego "piekłem". Do tych słów w jednym z ostatnich wydań "Faktów" TVN odniósł się Piotr Kraśko. Dziennikarz nie mógł sobie darować i zadrwił z Obajtka.

Daniel Obajtek
10.04.2024 20:19 Jest nowy prezes Orlenu. Wiemy, kto zastąpi Daniela Obajtka

Wiadomo już, kto zastąpi Daniela Obajtka w roli prezesa PKN Orlen. Jego następcą wybrany został Ireneusz Fąfara. Nowy prezes Orlenu przez wiele lat pracował już w spółce. Kandydaturę wspierało Polskie Stronnictwo Ludowe.

tankowanie donald tusk
22.02.2024 14:44 Donald Tusk zabrał głos ws. cen paliw. Wskazał kluczową datę

Spełniły się zapowiedzi analityków. W związku z rosnącymi cenami ropy naftowej widzimy coraz wyższe ceny na stacjach. Tankowanie jest najdroższe od ponad dwóch miesięcy. Premier został zapytany o plany rządu w tej sprawie. Donald Tusk przekonywał, że do końca marca poznamy odpowiedź na możliwości obniżenia cen paliw na stacjach Orlen. Poruszył też kwestię następcy Daniela Obajtka.

daniel obajtek
08.02.2024 20:02 Ujawniamy fakty o majątku Daniela Obajtka. To tylko czubek góry lodowej

Goniec ustalił, że Fundacja Orlenu przekazała darowizny na zakup co najmniej dwóch wozów strażackich dla remizy w miejscowości, w której mieszkał Daniel Obajtek. Ponadto parafia kościoła, do jakiej Obajtek uczęszcza na msze - położona niecały kilometr od willi, którą postawił wraz z bratem - w kwietniu 2020 r. otrzymała od Fundacji Orlenu 47 tys. złotych na remont parkingu i chodnika.“Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Prezesowi PKN Orlen w Polsce” - napisał ks. Tomasz Cwenar na stronie internetowej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łężkowicach. Dzięki Fundacji Orlenu kościół otrzymał parking na 10 aut.

obajtek orlen wystąpienie politycy
06.02.2024 14:56 Kwiatkowski i Sośnierz żegnają Daniela Obajtka. Padły mocne słowa

We wtorkowym wydaniu „Raportu Gońca” wystąpili senator Krzysztof Kwiatkowski i Dobromir Sośnierz. W programie prowadzonym przez Mikołaja Dowejko padło pytanie o odchodzącego z funkcji prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Goście nie zostawili na nim suchej nitki.

Daniel Obajtek
02.02.2024 10:36 Pojechali do Pcimia i zapytali o Daniela Obajtka. Zaskakujące, jak zareagowali mieszkańcy

Nie milkną echa odwołania Daniela Obajtka z funkcji prezesa PKN Orlen. Były wójt gminy Pcim przebojem wdarł się na salony rodzimej polityki, obejmując intratną posadę szefa jednej z największych spółek w naszym kraju. Dziennikarze “Faktu” wybrali się w jego rodzinne strony, chcąc dowiedzieć się, co tamtejsi mieszkańcy sądzą o jego osobie. Ich opinia może zaskoczyć niejednego. 

donald tusk flagi polska nato
01.02.2024 14:58 Donald Tusk zareagował na odwołanie Daniela Obajtka. „Dobry czwartek, jedziemy dalej”

Rada nadzorcza Orlenu odwołała Daniela Obajtka ze stanowiska prezesa koncernu. Z firmą ostatecznie pożegna się 5 lutego 2024 r. Głos w sprawie niezwłocznie zabrał Donald Tusk. Odniósł się także do Viktora Orbana, który miał ugiąć się w sprawie udzielenia zgody na odblokowanie pakietu 50 miliardów euro pomocy finansowej dla Ukrainy.

daniel obajtek
01.02.2024 13:50 Daniel Obajtek odwołany z funkcji prezesa Orlenu. Może otrzymać bajońską odprawę

Rada nadzorcza Orlenu wydała oświadczenie w sprawie Daniela Obajtka. Został on odwołany ze stanowiska prezesa zarządu. Sam zapowiedział decyzję w tej sprawie już kilka godzin wcześniej. Według nieoficjalnych ustaleń motywacja Obajtka może mieć drugie dno – chodzi o pokaźną sumę pieniędzy.

orlen logo daniel obajtek mównica
01.02.2024 11:42 Jest decyzja w sprawie Daniela Obajtka. Wydano oficjalny komunikat

Wydano specjalny komunikat w sprawie Daniela Obajtka. Prezes koncernu został odwołany z funkcji. Piastował to stanowisko od 2018 roku, wzbudzając swoimi decyzjami ogrom kontrowersji, zwłaszcza w sprawie sprzedaży udziałów Rafinerii Gdańskiej.

Daniel Obajtek
02.09.2023 22:41 Ile zarabia Daniel Obajtek? Za jeden dzień inkasuje więcej niż nauczyciele za cały miesiąc

O jego zarobkach już nieraz było głośno, ale w obliczu strajków nauczycieli i innych pracowników budżetówki, kolejne doniesienia mediów wydają się być wyjątkowo bulwersujące. Daniel Obajtek, bo o nim mowa, zarabia w godzinę aż 51 razy więcej niż wynosi minimum krajowe. Co więcej, nie on jeden pławi się w luksusie za państwowe pieniądze. Na życie niczym z bajki mogą liczyć także inni pracownicy spółek Skarbu Państwa, nierzadko związani więzami krwi z politykami PiS.

W Faktach TVN Piotr Kraśko dotkliwie drwił z Daniela Obajtka
01.04.2023 18:16 Była dokładnie 19:24. Nagle Piotr Kraśko w "Faktach" TVN przestał się hamować

Fakty TVN nie mogły przestać drwić z Daniela Obajtka. Piotr Kraśko nie hamował języka w czasie zapowiedzi piątkowego materiału na temat prezesa Orlenu. Reportaż o tym, "jak z Pcimia dojechać do Orlenu" na pewno zabolał prezesa Obajtka.

Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski
25.02.2023 15:06 Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski. Daniel Obajtek zabrał głos

Rosja wstrzymała dostawy ropy rurociągiem “Przyjaźń”. Daniel Obajtek potwierdził, że w sobotę 25 lutego doszło do wstrzymania przepływu. Szef Orlenu uspokaja, “jesteśmy w pełni przygotowani”.

EN 01378775 0001
25.01.2023 13:54 PKN Orlen podpisał kluczową umowę. "Przeprowadzamy cały proces transformacji energetycznej"

Są nowe ustalenia w sprawie dostaw surowców paliw napędowych do Polski. Na ostatniej konferencji prasowej Daniel Obajtek potwierdził zakończenie współpracy z firmami z Rosji i ogłosił, że zaopatrzenie będzie płynęło z USA i Arabii Saudyjskiej.

pis
05.01.2023 13:22 Poseł PiS zachwala stabilne ceny paliw. W tym czasie za jego plecami cena pofrunęła w górę

Nie milkną echa ostatnich doniesień, kiedy to okazało się, że PKN Orlen prawdopodobnie miesiącami drenował kieszenie Polaków sztucznie zawyżonymi cenami paliw na stacjach benzynowych. Oburzające tłumaczenia prezesa spółki, Daniela Obajtka, że to dla dobra rodaków, nikogo nie przekonały. Stojący murem za swoim człowiekiem politycy PiS starają się teraz udobruchać obywateli i przekonują społeczeństwo, że ceny są stabilne i zarazem najniższe w Europie. Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas konferencji prasowej posła partii rządzącej, Bartłomieja Wróblewskiego, który na tle pylonów oznajmił, że Polacy "powinni się cieszyć, że ceny po 1 stycznia nie wzrosły". W tej samej chwili za jego plecami cena poszybowała w górę.

EN 01497055 0008
04.01.2023 21:47 Beata Kempa staje w obronie Daniela Obajtka. Internauci szybko ją podsumowali

Beata Kempa, europarlamentarzystka i długoletni członek środowiska Zbigniewa Ziobry, próbowała na Twitterze bronić Daniela Obajtka. Bezkrytyczne podejście do ostatnich działań prezesa Orlenu sprawiło, że internauci rozpętali prawdziwą burzę.

Cena benzyny na Orlenie zamarła mimo podwyżki VAT na paliwa. Koncern tygodniami łupił Polaków na marży?
02.01.2023 13:13 Cena benzyny na Orlenie zamarła mimo podwyżki VAT. Koncern tygodniami łupił Polaków na marży?

Wraz z końcem 2022 roku przestał obowiązywać niższy VAT na paliwa. Rzesza kierowców obawiała się, że w związku z tym ceny na stacjach benzynowych poszybują w górę, jednak tak się nie stało. Paliwowy "cud" zaobserwować można zwłaszcza w przypadku państwowego Orlenu, którym dowodzi Daniel Obajtek. Jak to możliwe, że nasze rachunki za podróżowanie nie wzrosły? Prawda okazuje się niezwykle brutalna.

gasoline-g0d17adb2e 1920
22.12.2022 08:57 Ważne informacje dla wszystkich kierowców. Od 1 stycznia zapłacą dużo więcej

Benzyna i olej napędowy utrzymują najwyższą cenę w historii Polski. Od nowego roku ma być jednak o wiele gorzej. Powraca pełen VAT na stacjach benzynowych. Eksperci mówią — litr paliwa może kosztować aż 60 groszy więcej.

Dziennikarze "RadiaZET" dotarli do informacji, z których wynika, że Daniel Obajtek dokonał zakupu kolejnych działek.
10.11.2022 14:24 Daniel Obajtek kupił nowe działki w pobliżu planowanej elektrowni. "To moja prywatna sprawa"

Jak ustalili dziennikarze "Radia ZET", prezes PKN Orlen nabył nowe ziemie na terenie Pomorza. Według doniesień stacji, działki zlokalizowane są w odległości 17 km od miejsca, w którym ma powstać elektrownia atomowa. Co więcej, z ich prawa pierwokupu miał zrezygnować uprzednio Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, którego dyrektorem generalnym jest były podwładny Daniela Obajtka.

Daniel Obajtek stawił się osobiście w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej
04.11.2022 08:08 Daniel Obajtek na audiencji u Jarosława Kaczyńskiego. O czym rozmawiali politycy?

Jak donoszą dziennikarze "Faktu" Daniel Obajtek przybył do siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, by pomówić z Jarosławem Kaczyńskim. Tuż po tym, gdy prezes PKN Orlen wyszedł ze swojej limuzyny, na miejscu pojawił się również prezes PiS. O czym mogli rozmawiać politycy?

Wystartowała Akademia PiS. Komentarze opozycji są jednoznaczne, ale bank rozbija reakcja Donalda Tuska
15.10.2022 12:43 Akademia PiS wystartowała. Komentarze opozycji są jednoznaczne, ale bank rozbija reakcja Donalda Tuska

W piątek, 14 października ruszyła szumnie zapowiadana Akademia PiS. Nowe przedsięwzięcie partii Jarosława Kaczyńskiego zainaugurował sam prezes, a kolejne wykłady dla młodych działaczy ugrupowania trwać będą do czerwca i poprowadzą je m.in. premier Mateusz Morawiecki czy Daniel Obajtek. Opozycja już kpi z inicjatywy, mówiąc o zwyczajnej propagandzie. To jednak nic w porównaniu ze słowami, jakie padły z ust Donalda Tuska.Prawo i Sprawiedliwość ma kolejny powód do dumy. Partia dopięła swego i zorganizowała swoją własną akademię, która oficjalnie służyć ma rozwojowi kompetencji młodych polityków ugrupowania, nieoficjalnie jednak jest częścią kampanii wyborczej i służy dopieszczeniu lokalnych działaczy, nęconych wizją spotkań z partyjnymi VIP-ami.Przedsięwzięcie to obecnie jeden z ważniejszych projektów PiS, którego realizację zaplanowano na długie miesiące. Od października br. do czerwca 2023 r. na odbywających się przynajmniej raz w miesiącu spotkaniach swoje wykłady będą prezentować profesorowie, doktorzy, politycy i eksperci z różnych dziedzin.Organizatorzy szczycą się tak znamienitymi gośćmi, jak premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg czy prezes Orlenu Daniel Obajtek. Tymczasem to, co jest dla PiS prawdziwym źródłem samozachwytu, stało się obiektem bezlitosnych drwin dla opozycji.

Daniel-Obajtek-domena-publiczna
01.08.2022 10:05 Daniel Obajtek dopiął swego. Orlen zakończył fuzję z Lotosem, ale na horyzoncie pojawiło się kolejne przejęcie

Daniel Obajtek bladym świtem poinformował o wielkim sukcesie Orlenu. Fuzja z Lotosem stała się faktem. - Rozpoczynamy pracę by pozytywne efekty połączenia były widoczne dla naszych klientów jak najszybciej - napisał przedsiębiorczy (były) wójt Pcimia. To dopiero początek, na horyzoncie pojawiła się kolejne wielkie plany. Cel jest wysoko: multikoncern energetyczny.Daniel Obajtek dopiął swego, Orlen i Lotos stały się jednością. Fuzja gigantów w poniedziałek rano oficjalnie stała się faktem. Grupa PKN Orlen oficjalnie wchłonęła w swe trzewia Grupę Lotos. Daniel Obajtek ma powody do radości, a uśmiech na jego twarzy bez dwóch zdań wywołał wpis do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.Daniel Obajtek z samego rana poinformował świat o swojej radości i sukcesie. PKN Orlen natomiast opublikował oświadczenie, które potwierdza, że plan prezesa został spełniony w całości. Niedługo rozpętać może się kolejna burza. Na horyzoncie pojawiła się kolejna fuzja.

Monika Pawłowska zrobiła sobie zdjęcie na Orlenie, w sieci zawrzało
28.07.2022 22:08 Monika Pawłowska zrobiła sobie zdjęcie na Orlenie. Szybko rozpętała się burza, poszło o jeden szczegół

Monika Pawłowska dołączyła do konkursu pt. "zrób sobie zdjęcie na Orlenie", w którym udział biorą politycy u władzy. Znana z poglądowych fikołków posłanka zachwala kawę na stacji benzynowej należącej do Daniela Obajtka. Internauci szybko znaleźli wspólny punkt wszystkich radosnych fotografii w cieniu dystrybutorów paliwa. Kawa i hot dogi może i są smaczne, ale ceny paliwa... lepiej nie pokazywać.Piękne zdjęcia ze stacji Orlen zalewają internet, ale to nie zwykli Polacy z uśmiechem stają nieopodal dystrybutorów. Politycy PiS walczą w plebiscycie na najbardziej uśmiechnięte zdjęcie na stacji paliw.Monika Pawłowska wkroczyła do gry, a kiedy posłanka (teraz) PiS pojawia się na horyzoncie, to przeciwnicy mogą być pewni, że każdy chwyt staje się dozwolony. Reprezentująca niegdyś lewicowe poglądy (obecnie) prawicowa polityczka wstawiła zdjęcie i wystarczyło ono, by ruszyła lawina kpin. Myślała, że Polacy nie zauważą?

Orlen otworzy własne paczkomaty
22.06.2022 09:01 KE wyraziła zgodę na ostateczne przejęcie Lotosu przez Orlen. Obajtek wskazuje konkretny termin

Komisja Europejska wydała zgodę na fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos. Część aktywów gdańskiej firmy trafi do Saudi Aramco, a ponad 400 stacji przejmie węgierski MOL. Prezes Orlenu Daniel Obajtek przekazał, że przejęcie nastąpi na przełomie lipca i sierpnia.Imperium Daniela Obajtka rośnie w siłę. Z wyliczeń Ministerstwa Aktywów Państwowych wynika, że cztery połączone spółki (PKN Orlen, Energa, Grupa Lotos i PGNiG) wygenerują 200 mld zł przychodu rocznie.