Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowy komunikat Watykanu ws. papieża Franciszka. Zapadła decyzja
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.06.2023 22:49

Nowy komunikat Watykanu ws. papieża Franciszka. Zapadła decyzja

Papież Franciszek
Rex Features/East News

Jak poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Watykanu, papież Franciszek w najbliższy piątek wyjdzie ze szpitala. W Poliklinice Gemelli papież przebywa od 7 czerwca, gdzie przechodził operację jamy brzusznej z powodu przepukliny. Papieskie audiencje z tego powodu zawieszone są do 18 czerwca.

Papież Franciszek opuszcza szpital

Papież Franciszek 7 czerwca przeszedł operację spowodowaną u przepukliną rozetną na jamie brzusznej. Była to komplikacja powstała po dawnym zabiegu chirurgicznym.

W czwartek rzecznik Stolicy Apostolskiej wydał komunikat, w którym przekazał, że rekonwalescencja papieża przebiega prawidłowo, a wyniki badań są dobre. Papież Franciszek miał nawet zjeść kolację razem z osobami, które opiekują się nim w szpitalu.

- Ekipa medyczna, opiekująca się papieżem Franciszkiem potwierdziła, że zostanie wypisany z Polikliniki Gemelli rano w piątek 16 czerwca – przekazał rzecznik Watykanu.

"Dzień dobry TVN". Dorota Wellman nagle wydała oświadczenie. Chodzi o Prokopa

Papież Franciszek spotkał się z chorymi dziećmi

Papież Franciszek w czwartek nad ranem spotkał się z całym zespołem szpitala, aby wyrazić swą wdzięczność. Odwiedził również oddział onkologii i neurochirurgii dziecięcej, którego pacjenci w dniach jego pobytu w szpitalu przekazali mu liczne podarunki i życzenia powrotu do zdrowia. Spotkał się tam również z rodzicami chorych dzieci.

- Pozdrawiając obecnych, Jego Świątobliwość skierował podziękowania dla całego personelu medycznego za profesjonalizm i wysiłek, by złagodzić cierpienia drugiej osoby nie tylko przy pomocy lekarstw, ale także poprzez czułość i człowieczeństwo - podkreślił rzecznik Matteo Bruni w komunikacie.

Papież Franciszek w dobrym humorze nawet po operacji

Papież Franciszek był w bardzo dobrym humorze nawet po przebytym zabiegu. Po operacji nie powinien podnosić ciężarów i musi pamiętać o noszeniu specjalnego pasa przepuklinowego.

Jak relacjonował Sergio Alfieri, profesor chirurgii, który przeprowadzał zabieg, Franciszek odpowiedział mu spojrzeniem mówiącym: "Jestem papieżem, nie podnoszę ciężarów".