Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nowa gwiazda PiS i TV Republika. "Być w Paryżu i nie zobaczyć Koloseum"
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.02.2024 21:43

Nowa gwiazda PiS i TV Republika. "Być w Paryżu i nie zobaczyć Koloseum"

Maja Drzewiecka
Screen TV Republika / YouTube

Jarosław Kaczyński podczas ostatniego Marszu Wolnych Polaków cieszył się, że stoją za nim młodzi ludzie. W tym gronie znalazła się Maja Drzewiecka. Jak się okazuje, może ona zaistnieć w PiS i Telewizji Republika bardziej, niż Oskar Szafarowicz. Widzowie stacji są nią zachwyceni. Działaczka zasłynęła niegdyś wpisem o „byciu w Paryżu i nie zobaczeniu Koloseum”.

Młodzi działacze PiS

To właśnie oni mogą stanowić przyszłość Prawa i Sprawiedliwości. W mediach od dłuższego czasu głośno jest o Oskarze Szafarowiczu, który w 2023 roku, działając w młodzieżówce partii, zyskał posadę specjalisty w kontrolowanym przez państwo banku PKO BP. Jak się okazuje, w ślad za nim idzie kolejna młoda działaczka – Maja Drzewiecka.

Ekonomistka oburzona w związku z ostatnim wydaniem „Faktów”

Nowa gwiazda PiS i TV Republika. Kim jest Maja Drzewiecka?

Jedna z naszych gdańskich młodych działaczek Maja Drzewiecka, wzięła aktywny udział we wczorajszym Proteście Wolnych Polaków pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie – napisano we wpisie wojewódzkiego oddziału PiS w Gdańsku – Maja miała możliwość przemówienia do tłumnie zebranych polskich patriotów i odniesienia się do obecnej sytuacji bezprawia rządów Tuska – dodano.

Kobieta stała u boku Jarosława Kaczyńskiego, ale nie tylko. Drzewiecka na swoim profilu na platformie X udostępniła także zdjęcie z Mariuszem Kamińskim

Kim jest młoda działaczka? Niektórzy internauci z pewnością pamiętają jej wpis z 2021 roku, który odbił się szerokim echem w mediach. Wówczas to na tej samej platformie stwierdziła, że:

Być na Orlenie i nie wziąć hot dogów to jak być w Paryżu i nie zobaczyć Koloseum

Widzowie TV Republika zachwyceni Drzewiecką

Marsz Wolnych Polaków odbył się w sobotę (10 lutego), natomiast już w piątek (16 lutego) Maja Drzewiecka otrzymała zaproszenie do TV Republika. Wystąpiła w programie „Jedziemy” Michała Rachonia, gdzie podobnie jak w czasie wiecu broniła sztandarowych projektów PiS. Odnosiła się m.in. do Centralnego Portu Komunikacyjnego i inwestycji w atom.

Rozbudowa infrastruktury w naszym kraju jest dla nas wielką szansa na kontynuowanie odbijania się po latach komunizmu. Ale państwa takie, jak Niemcy upatrują w tym zagrożenie dla siebie, więc starają się to ograniczyć. Przysyłają teraz do Polski swojego wysłańca. I udaje się im to teraz, niestety – stwierdziła.

Kobieta stwierdziła także, że poziom debaty politycznej w Polsce jest “okropnie” zaniżony. W jej mniemaniu doszło do zmanipulowania zwolenników obecnego rządu.

Sterowanie emocjami ludzie tej strony, która teraz dorwała się do władzy, myślę, że to mogło wpłynąć, że ludzie zdecydowali się oddać na nią głos (…) Zmanipulowanie tym ludźmi, zmanipulowanie przy użyciu kłamstwa i emocji (…) frazesami wyjętymi żywcem z TVN-u, wyładowane ośmioma gwiazdami – mówiła Drzewiecka.

Jak się okazuje, widzowie TV Republika ciepło ją przyjęli. Pod nagraniem udostępnionym na platformie YouTube pojawiło się wiele przychylnych komentarzy. Niektórzy byli dogłębnie poruszeni wypowiedzią Drzewieckiej. Ich zachwyt może przełożyć się na to, że kobieta coraz częściej będzie pojawiać się na antenie stacji.

Wzruszyłam się, słuchając Pani Mai. Gratulacje dla Rodziców za wychowanie tak mądrej Polki – skomentowała jedna z widzek – Jest w Polsce młodzież godna podziwu i uznania za patriotyzm i mądrość – zachwycał się kolejny komentujący.

Źródło: WP.pl

Tagi: PiS