Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Rewolucja w TVP. Zaskakujące zmiany w "Teleexpressie" i "19:30"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.02.2024 22:43

Rewolucja w TVP. Zaskakujące zmiany w "Teleexpressie" i "19:30"

Marek Czyż Maciej Orłoś
"Teleexpress"/"19:30" prod. TVP 2024

Nowe władze TVP nie zwalniają tempa. Wkrótce zakończyć się ma prowadzona właśnie przeprowadzka, w ramach której studia głównych programów umiejscowione zostaną na stałe na Woronicza. Nie oznacza to jednak, że wyremontowane przestrzenie na Placu Powstańców Warszawy ulegną zmarnowaniu. Na nie też jest już konkretny pomysł.

 

Ciąg dalszy rewolucji w TVP

Zmiany w Telewizji Polskiej zdają się nie mieć końca. Od grudnia TVP przechodzi prawdziwą rewolucję, a jej władze nie zatrzymują się ani na chwilę. W ten sposób wymieniono znaczną część obsady głównych programów, a w sobotę (17 lutego) do “Teleexpressu” ma jeszcze dołączyć Bartosz Cebeńko. Nową, kolejną parę zobaczymy też w “Pytaniu na śniadanie”.

Póki co propozycje odmienionej telewizji publicznej, w tym głównie “19:30” nie cieszą się zbytnią sympatią widzów, a ci coraz częściej wybierają konkurencję. Rekordowe wyniki odnotowuje np. Telewizja Republika Tomasza Sakiewicza. Niemniej, na Woronicza i Placu Powstańców nie składają broni. Przed nami kolejne modyfikacje i niespodzianki.

Śmierć w Złotych Tarasach w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

Wielka przeprowadzka na Woronicza

Plac Powstańców Warszawy do niedawna był siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której szefowali Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira. Panowie okupowali budynek w centrum stolicy przez pewien czas, ale w końcu ustąpili. Mimo tego, powrotu produkcji do tamtejszego studia nie przewiduje się.

ZOBACZ: Ekonomistka oburzona w związku z ostatnim wydaniem „Faktów”

I tak, “Teleexpress” oraz “19:30” na stałe nadawane będą z Woronicza, ze studia niegdyś należącego do TVP World. Ta z kolei trafi właśnie na Plac Powstańców. Koniec przeprowadzki ma nastąpić 25 lutego i wtedy TVP World wznowi nadawanie.

Wyremontowane przestrzenie nie pójdą na marne

Jak podaje jastrzabpost.pl, na Placu Powstańców przeprowadzono nie tak dawno temu remont, który kosztował łącznie aż kilka milinów złotych. Wiele środków pochłonął również zakup profesjonalnego sprzętu, lecz z tego korzystać będzie się na Woronicza. To in. gigantyczna ścianka LED.

Źródło: jastrzabpost.pl

Tagi: TVP