Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje polityk PiS. Zginął w tragicznym wypadku drogowym
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.09.2023 17:53

Nie żyje polityk PiS. Zginął w tragicznym wypadku drogowym

znicz
Pixabay

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości, samorządowiec PiS z powiatu tarnobrzeskiego oraz wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu. Zginął w tragicznym wypadku drogowym w Nowym Grębowie na Podkarpaciu. Z ustaleń służb wynika, że zasłabł na chwilę przed zderzeniem z innym pojazdem.

Tragiczny wypadek drogowy. Kierowca zakleszczony w pojeździe

Do zdarzenia doszło 11 września wieczorem. Służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Parkowej, Dolańskich i Tartacznej w Nowym Grębowie w powiecie tarnobrzeskim. Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy i półciężarówka marki Mercedes. Według wstępnych ustaleń policji kierujący toyotą yaris prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, mimo znajdującego się tam znaku stop.

- W wyniku zderzenia samochód został zepchnięty z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca został zakleszczony w pojeździe i musiał zostać uwolniony przez strażaków przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po wypadku 60-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak jego stan okazał się na tyle ciężki, że mimo starań lekarzy na SORze, nie udało uratować się jego życia - poinformował na Facebooku profil Tarnobrzeg 112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego. 

Po sromotnej klęsce z Albanią, Lewy ma kolejną zgryzotę. Plotki o Annie nie ustają

Nie żyje polityk PiS

Śmierć w wyniku wypadku poniósł polityk i samorządowiec PiS z powiatu tarnobrzeskiego Marek Ożga. Po wypadku najpierw informowano nieoficjalnie, że to on był ofiarą zderzenia. - Istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca zasłabł na chwilę przed zderzeniem - informował portal Tarnobrzeg 112. We wtorek 12 września śmierć samorządowca potwierdził oficjalnie prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Marek Ożga był wieloletnim samorządowcem - od 2002 r. zasiadał w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego, pełnił też funkcję członka zarządu powiatu.

Nie żyje Marek Ożga. Znany samorządowiec z ramienia PiS

- Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W tragicznym wypadku samochodowym zginął Marek Ożga, radny i członek zarządu powiatu tarnobrzeskiego, wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu, wspaniały Człowiek, oddany dla swojej społeczności lokalnej i drugiego Człowieka. Miałem przyjemność poznać ŚP Marka Ożgę pracując w tarnobrzeskim WORD, gdzie z zaangażowaniem działał na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Lubiany, ceniony, merytoryczny i zawsze bardzo pomocny. Serdeczny Przyjaciel z zawsze wyciągniętym sercem na dłoni do pomocy, dla każdego, bez względu na wszystko - napisał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

Marka Ożgę pożegnali również strażacy z OSP w Krawcach. - Zmarł nasz wieloletni Prezes, Druh Marek Ożga. Odszedł Wielki Człowiek, serdeczny przyjaciel zawsze chętny do pomocy każdemu, serce naszej jednostki... Cześć Jego Pamięci. Spoczywaj w pokoju - napisano.

Źródło: Tarnobrzeg112