Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 5-miesięczne dziecko. Tragedia w polskim mieście, policja w akcji
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.09.2023 21:14

Nie żyje 5-miesięczne dziecko. Tragedia w polskim mieście, policja w akcji

niemowlę
Pixabay/Zozz_

Dramatyczne wiadomości z Kalisza (woj. wielkopolskie). Tamtejsze służby zostały powiadomione o śmierci 5-miesięcznego dziecka, do której miało dojść w jednym z mieszkań. Okoliczności tragedii wyjaśniają policja i prokuratura. Śledczy zarządzili już przeprowadzenie sekcji zwłok.

Dramat w mieszkaniu w Kaliszu

Zgłoszenie do kaliskich służb wpłynęło w sobotę 16 września po godzinie 13. Na ten moment wiadomo jedynie, że pierwszy na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego. Dalszych szczegółów służby nie zdradzają ze względu na delikatny charakter sprawy.

- Na ten moment mogę tylko potwierdzić informacje o zgonie 5-miesięcznego dziecka. Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratora - przekazała podkom. Anna Jaworska – Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Będzie sekcja zwłok

Kluczowa w wyjaśnieniu okoliczności śmierci chłopca może okazać się zaplanowana przez prokuraturę na poniedziałek sekcja zwłok. Być może pomoże ona odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie stało się w czterech ścianach mieszkania.

Najprawdopodobniej w niedzielę 17 września przesłuchani zostaną także rodzice dziecka. Ich zeznania również mogą być nieocenioną pomocą dla śledczych.

Śmierć pięciomiesięcznej Laury w Brzezowej

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia do tragedii z udziałem 5-miesięcznego dziecka doszło też w Brzezowej w powiecie jasielskim.

Sekcja zwłok małej Laury wykazała nie wykazała jednoznacznej przyczyny śmierci, ale wykluczyła przemoc, przyduszenie czy też zachłyśnięcie treścią pokarmową. Nie stwierdzono także wewnętrznych obrażeń.

W tej sytuacji prokuratura zleciła dalsze badania, których wyniki nie są jeszcze znane. Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzuty, ponieważ w trakcie dramatu byli pod wpływem alkoholu.

Źródło: Goniec.pl, gloswielkopolski.pl