Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją dwie osoby. Nie pomógł nawet LPR, tragiczne okoliczności śmierci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.04.2024 13:35

Nie żyją dwie osoby. Nie pomógł nawet LPR, tragiczne okoliczności śmierci

śmiertelny wypadek
fot. KP PSP w Oleśnicy

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w sobotę 27 kwietnia wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 340 w okolicy Dąbrowy Oleśnickiej (woj. dolnośląskie). Motocyklista uderzył w ciągnik rolniczy. Maszyna po zderzeniu zapaliła się. Jak poinformowała policja, dwie osoby spłonęły. 

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Spłonęły dwie osoby

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 340 niedaleko Dąbrowy Oleśnickiej. Motocykl, którym podróżowały dwie osoby, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości uderzył w tył ciągnika rolniczego. Jednoślad stanął w płomieniach. Jak przekazała policja, zarówno kierowca jak i pasażer zginęli na miejscu.

18-latka ledwo odebrała prawo jazdy. Chwilę później doszło do dramatu

Na pomoc było za późno. Kierowca i pasażer motocykla nie żyją

Na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie służby. Wstępnie podjęto decyzję o wezwaniu także śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak został on odwołany. Na pomoc poszkodowanym w wypadku było już za późno. Kierowca motocykla oraz jego pasażer spłonęli.

ZOBACZ: Tragiczny pożar w polskim mieście. Nie żyje 37-latek

Jak informuje policja, kierujący ciągnikiem rolniczym poruszał się prawidłowo. Był trzeźwy. Na czas działań służb, droga była zablokowana. 

Policja ustala personalia ofiar

Podkomisarz Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu poinformował, że policja wciąż ustala tożsamość tragicznie zmarłych.

Zarówno kierujący motocyklem, jak i jego pasażer spłonęli. Nadal ustalane są personalia tych osób. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość - przekazał policjant Polskiej Agencji Prasowej.