Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 25-latek. Chwilę przed śmiercią popełnił tragiczny błąd
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.04.2024 10:00

Nie żyje 25-latek. Chwilę przed śmiercią popełnił tragiczny błąd

służby
fot. KM PSP Opole Lubelskie

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w sobotę 27 kwietnia w Dąbrowie Wronowskiej (woj. lubelskie). Według wstępnych ustaleń policji 25-letni motocyklista zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jego życia nie udało się uratować. 

Tragiczny wypadek w Dąbrowie Wronowskiej. Nie żyje 25-latek

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 27 kwietnia około godziny 13:30. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierujący motocyklem zginął na miejscu - poinformowała lubelska policja.

Jak przekazała policja, ofiara to 25-letni mieszkaniec gminy Chodel. 

18-latka ledwo odebrała prawo jazdy. Chwilę później doszło do dramatu

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Opola Lubelskiego, a także tamtejsza straż pożarna. Droga Poniatowa - Chodel przez długi czas była zablokowana. Mundurowi swoje działania prowadzili pod nadzorem prokuratora.

ZOBACZ: Nie żyje 26-latek. Zginął na miejscu w wypadku motocykla i 4 samochodów

Zabezpieczono wszelkie ślady, które mają pomóc w szczegółowym ustaleniu okoliczności tragicznego wypadku. Policja ustala, co było przyczyną utraty panowania nad motocyklem przez 25-latka.

11.png
fot. Policja Lubelska

Policja apeluje przed majówką, statystyki są zatrważające

Jak przekazała policja w mediach społecznościowych, minionej doby na polskich drogach doszło do 70 wypadków, w których zginęło 9 osób. 74 zostały poszkodowane. Policjanci zatrzymali 277 kierujących po spożyciu alkoholu. 

Służby apelują przed długim weekendem majowym do kierowców o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas jazdy. W najbliższych dniach ruch będzie znacznie intensywniejszy. Policja informuje także o wzmożonych kontrolach.