Goniec.pl

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Nagranie z Władimirem Putinem w sieci. Niebywałe, co robił, gdy pojawili się Ukraińcy

5 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przyniosło ze sobą niespodziewane nagranie z Władimirem Putinem w roli głównej. Prezydent Rosji obecny na chińskich trybunach nie podziwiał maszerujących sportowców z Ukrainy. Wszystko uchwycone zostało okiem kamery.

Wśród polityków, którzy zasiedli na trybunach w Pekinie znalazł się Władimir Putin. Prezydent Rosji nie może pochwalić się sportowym zachowaniem. W sieci krążą nagrania z tym, co robił, gdy prezentację mieli ukraińscy sportsmeni.

Co ciekawe, to niejedyny incydent, którzy przykuł uwagę komentatorów napiętej sytuacji między Rosją i Ukrainą. Wszystko wskazuje na to, że nawet w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich polityka nie zejdzie na drugi plan.

Władimir Putin "przypadkowo" zasnął w czasie prezentacji sportowców z Ukrainy

Na Twitterze krąży nagranie, gdzie Władimir Putin ucina sobie drzemkę. Zdziwienie nie budzi tylko fakt, iż zrobił to w czasie oficjalnej wizyty w Chinach na ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Prezydent Rosji postanowił nieco odpocząć akurat w momencie, gdy przyszedł czas na prezentację ukraińskich sportowców. Władimir Putin nie tylko ich nie docenił, ale zwyczajnie okazał im brak szacunku.

Sam fakt zaśnięcia nie jest niczym niespotykanym. Wielokrotnie politycy z różnych krajów w czasie ważnych wydarzeń ucinali sobie drzemkę, a najbliższym Polakom przykładem jest Jarosław Kaczyński, który odpłynął w czasie pilnie zwołanej z ministrem Mariuszem Błaszczakiem konferencji .

Niemniej nietypowa i podejrzana korelacja drzemki Władimira Putina oraz momentu pojawienia się w centrum uwagi ukraińskich sportowców jest szeroko komentowana. Nie tylko jednak zachowanie prezydenta Rosji przykuło uwagę. Głośno jest również o intensywnym starciu między dziennikarzami.

Kłótnia na korytarzu w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, padły mocne słowa

Echem odbiło się starcie między rosyjskim dziennikarzem Dmitrijem Guberniewem, a Kanadyjczykiem Lee Reaneyem, który pracuje dla "Lviv Today", anglojęzycznego kanału ukraińskiego.

Rosyjski komentator wysłany na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 zwrócił się do swojego kolegi po fachu i po angielsku określił go mianem drania i nieudacznika.

- Rosyjski komentator okazał brak szacunku swoim kolegom z olimpijskiego centrum prasowego - przekazała portal focus.ua na temat zachowania Dmitrij Guberniewa.

Po tym, jak nagranie obiegło sieć, rosyjski komentator postanowił wyjaśnić swoje zachowanie. W jego opinii "osoba w kurtce z ukraińskimi symbolami" go sprowokowała i on jedynie odpowiedział na jej zaczepki.

- Ktoś, zupełnie niepodobny do Ukraińca, z dobrą angielszczyzną, zaczął używać wulgarnego języka, wykrzykując w moim kierunku. Oczywiście powiedziałem coś nieprzyzwoitego - przekonywał Dmitrij Guberniew, którego słowa pojawiły się w rosyjskim "Sport Express".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje kard. Karl-Josef Rauber. Był zasłużonym watykańskim dyplomatą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin obrażany przez rosyjskie elity. Do sieci trafiło zdumiewające nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat w polskim mieście. 19-latek śmiertelnie raniony nożem. Policja zatrzymała podejrzanego
Czytaj więcej >

Wiadomości

14. emerytura nie dla wszystkich seniorów? Niepokojące wieści, świadczenie będzie coraz niższe
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozmawiał z pojmanymi rosyjskimi żołnierzami. Wiadomo, co mówią o Polsce
Czytaj więcej >

Wiadomości

O poranku wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. 32-latek nie żyje, tragiczny finał poszukiwań
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]