Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nagrali to na polskiej drodze. Ciężko w to uwierzyć, niesamowite nagranie podbija sieć
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 18.12.2022 10:05

Nagrali to na polskiej drodze. Ciężko w to uwierzyć, niesamowite nagranie podbija sieć

Odśnieżarka bez śniegu
mariuszzalep via Lubuscy Łowcy Burz/Facebook

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające pracę pojazdu do odśnieżania, którego kierowca... tarł pługiem po nieośnieżonym asfalcie. Tarcie było na tyle duże, że pojawiły się iskry.

Trudne warunki na drogach

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi kierowcy powinni zachować szczególną rozwagę. Zagrożenie stanowią m.in.: mgły, błoto pośniegowe oraz oblodzenia. Co więcej, porywisty wiatr sprzyja zawalaniu się gałęzi lub całych drzew. Śnieg lub śnieg z deszczem padały ostatnio prawie w całej Polsce. W południowo-wschodniej części kraju notowano wczoraj (17.12) przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5-10 cm.

Usuwał śnieg, którego nie było

W związku z dużym zapotrzebowaniem, w niektórych regionach Polski zagospodarowywane są wszystkie odśnieżarki. Kierowcy tych pojazdów mają więc pełne ręce (i pługi) roboty, choć starają się zawsze dotrzeć tam, gdzie są potrzebni. Jeden z nich ma nad wyraz wysokie poczucie obowiązku, bowiem odśnieża nawet nieośnieżony asfalt.

W sieci hitem jest nagranie użytkownika mariuszzalep opublikowane za pośrednictwem platformy Facebook przez Lubuskich Łowców Burz. Autor zarejestrował, jak kierowca odśnieżarki, z opuszczonym pługiem, zgarnia śnieg, którego nie ma. Siła tarcia o twardą nawierzchnię była na tyle duża, że pojawiły się iskry.

Internauci są kompletnie zdezorientowani. Wielu podkreśla, że takie rzeczy tylko w naszym pięknym kraju. Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Lubuscy Łowcy Burz/Facebook

Tagi: śnieg