Goniec.pl > Polska > Wielkopolska: Czołowe zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje jedna osoba
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 18.12.2022 08:55

Wielkopolska: Czołowe zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje jedna osoba

wypadek w Wielkopolsce
Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku/Facebook

Na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dębiec (woj. wielkopolskie) doszło do czołowego zderzenia auta osobowego z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęła jedna osoba.

Tragiczny wypadek na DK 11

Do zdarzenia doszło w piątek (16.12) ok. 16:45. Strażacy z Kórnika, którzy dotarli na miejsce, rozpoznali zderzenie czołowe auta osobowego marki Volkswagen z samochodem ciężarowym marki Volvo.

- Ze względu na rozległe i widoczne obrażenia ciała kierowcy osobówki ratownicy odstąpili od czynności ratowniczych. Poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazali na Facebooku przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku

Droga Krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana na czas prowadzonych działań, w których uczestniczyły dwa zastępy z OSP Kórnik, trzy zastępy z JRG 6 Poznań-Krzesiny, JRG Środa Wielkopolska, jeden zastęp z OSP Koszuty, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariusze policji. Dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Droga krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana na czas prowadzonych działań.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku/Facebook