Goniec.pl > Wiadomości > Nagle upadł na własnej posesji. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR, mężczyzna nie żyje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.08.2023 14:57

Nagle upadł na własnej posesji. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR, mężczyzna nie żyje

spalona trawa śmigłowiec LPR ratownicy
KMP Biała Podlaska

Pożar w gminie Wisznice zakończył się śmiercią 77-letniego mężczyzny. Senior chciał opanować płomienie trawiące jego trawę, ale doszło do zdarzenia, które zaważyło na jego życiu. Nie pomógł nawet szybki transport śmigłowcem LPR. Policja opublikowała apel.

Tragiczny finał pożaru trawy

W sobotę (19.08.2023 r.) na ternie gminy Wisznice w województwie lubelskim doszło do tragedii. Policjanci z Białej Podlaskiej zrelacjonowali okoliczności śmierci 77-latka.

Mężczyzna zauważył, że na jego posesji wybuchł pożar. Ogień nie obejmował budynku mieszkalnego, a trawę oraz pryzmy drewna. 77-latek postanowił sam stawić czoła żywiołowi i rozpoczął próbę gaszenia pożaru trawy. Sprawy przybrały tragiczny obrót.

Nie żyje ksiądz, który "nieobyczajnie zachował" się na plaży. Nieoficjalnie podano przyczynę śmierci

Do poparzonego 77-latka wezwano śmigłowiec LPR

Próba gaszenia pożaru trawy zakończyła się upadkiem 77-latka na ziemię. Nie są jeszcze znane przyczyny omdlenia, ale pewne jest, że senior doznał rozległych poparzeń ciała.

- Sąsiedzi, którzy ruszyli z pomocą, usiłowali wydostać mężczyznę, jednak z uwagi na wysoką temperaturę okazało się to niemożliwe - przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej. Dopiero strażacy wezwani na miejsce zdołali dotrzeć do 77-latka i go wydostać.

Policja apeluje o rozwagę

Na miejsce pożaru trawy wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z racji, iż 77-latek doznał poważnych poparzeń, kluczowe było szybkie przetransportowanie go do szpitala. - Jego życia nie udało się uratować - potwierdził kom. Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci w oparciu o tragiczną smierć 77-letniego seniora postanowili zaapelować do wszystkich, którzy zauważą pożar i gotowi będą ruszyć na walkę z ogniem. - Apelujemy o rozwagę. W przypadku, gdy zauważymy ogień, alarmujmy straż pożarną. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami - czytamy w apelu policji z Białej Podlaskiej.

Źródło: policja