Goniec.pl
luzowanie obostrzeń: Dworczyk

Piotr Molecki/East News

Michał Dworczyk na temat szybszego luzowania obostrzeń

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce z ostatnich dni pozwalają na pewną dozę optymizmu. Szef KPRM został zapytany o to, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się szybszego luzowania obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje nam ostatnio dane, które jasno wskazują na to, że epidemia koronawirusa jest w odwrocie. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy można poluzować lub całkowicie zdjąć obostrzenia szybciej niż pierwotnie zakładano. Michał Dworczyk postanowił wyjaśnić sytuację.

Luzowanie obostrzeń szybciej niż planowano? Michał Dworczyk wyjaśnia 

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk był gościem Polskiego Radia. Na antenie rozgłośni wypowiadał się na temat pandemii koronawirusa w Polsce oraz tego, jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń z nią związanych. Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich dni wskazują, że liczba nowych zakażeń spada. Polacy zastanawiają się, czy w związku z tym, możliwe byłoby zdjęcie lockdownu wcześniej niż zakładano. Michał Dworczyk rozwiewa ich wątpliwości. 

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz opinie ekspertów mówią, że trzecia fala się kończy. Natomiast, to oczywiście nie powinno usypiać naszej czujności - powiedział szef KPRM.

Michał Dworczyk oznajmił, że rząd nie zamierza rezygnować z planu luzowania obostrzeń na maj i będzie trzymał się harmonogramu. 

- Przedstawiliśmy plan, którego chcemy się trzymać. Tak jak powiedziałem, trzeba bardzo ostrożnie podejmować decyzje i tak hurra-optymistycznie nie możemy podchodzić do wyników - oznajmił Dworczyk.

- Wiemy, że koronawirus potrafi zaskakiwać, że pandemia potrafi być nieprzewidywalna. W związku z tym na tym etapie nie ma planów, żeby w jakiś sposób zasadniczy zmieniać te zasady i plan odmrażania, który został przedstawiony - dodał.

Trzeba również wziąć pod uwagę, że liczba nowych zakażeń może wzrosnąć. Jeśli ten wzrost byłby bardzo duży to najprawdopodobniej rząd znów zaostrzyłby restrykcje. Na tę chwilę nic jednak na to nie wskazuje.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia, które zostały opublikowane dziś, wykazują, że mamy 6431 nowych przypadków zakażeń. Z powodu choroby COVID wywoływanej przez niebezpieczny patogen zmarło 158 osób. Najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku (1086). Kolejne na liście jest województwo mazowieckie (793), a za nim plasuje się wielkopolskie (753). 

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >