Goniec.pl
Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT, w tle oskarżenia o molestowanie i przemoc

Piotr Molecki/East News

Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT. W tle oskarżenia o molestowanie i przemoc

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem zarządu Polskiego Związku Tenisowego. Złożył rezygnację z pełnienia funkcji ze skutkiem natychmiastowym. W tle oskarżenia o molestowanie zawodniczek, w tym obecnej posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli.

Mirosław Skrzypczyński złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiego Związku Tenisowego (PZT). Opublikowano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

ewakuacja szkoły

Opolskie: Uczniowie zostali ewakuowani ze szkoły. Wybuchł pożar

CZYTAJ DALEJ

Mirosław Skrzypczyński nie jest prezesem Polskiego Związku Tenisowego

Mirosław Skrzypczyński w cieniu afery dotyczącej wieloletniego molestowania młodych tenisistek zrezygnował z zasiadania na fotelu prezesa PZT. - Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie - czytamy w oświadczeniu zarządu.

Nowym prezesem PZT został Dariusz Łukaszewski, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa. Dlaczego Mirosław Skrzypczyński złożył rezygnację? Jest to pokłosie oskarżeń wobec jego zachowania w stosunku do młodych zawodniczek.

Były prezes PZT zapowiada pozwy i zaprzecza informacjom o molestowaniu

Pod koniec października portal onet.pl opublikował artykuł, gdzie oskarżono Mirosława Skrzypczyńskiego o przemoc psychiczną oraz fizyczną wobec zawodniczek ćwiczących pod jego skrzydłami.

Były prezes PZT miał zachowywać się w ten sam karygodny sposób wobec członków własnej rodziny. Pod koniec listopada sprawa wróciła na języki za sprawą posłanki Lewicy.

Katarzyna Kotula wyznała, że Mirosław Skrzypczyński ją molestował. Napastowanie seksualne młodej zawodniczki klubu Energetyk Gryfino miało mieć miejsce, gdy ta miała zaledwie 14 lat. Polityczka wyznała, że odbyło się to "co najmniej kilkanaście razy". Posłanka Lewicy zaznaczyła, iż w jej opinii ofiar byłego prezesa PZT było więcej.

pomnik Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie

Lech Kaczyński patronem kortu tenisowego. Europoseł opozycji bezlitośnie zakpił z pomysłu

CZYTAJ DALEJ

Mirosław Skrzypczyński oddala ciążące na nim oskarżenia. Były prezes zapowiedział, że podejmie kroki prawne wobec dziennikarzy portalu onet.pl, którzy opisali jego przeszłość. Polski Związek Tenisa także zapowiedział działania.

PZT powoła specjalną komisję

Zachowanie Mirosława Skrzypczyńskiego trafi pod lupę specjalnej komisji. PZT w oświadczeniu, za pomocą którego poinformował o zmianie na fotelu prezesa, dodał, że sprawa nadużyć musi zostać wyjaśniona. Zarząd przekazał, że powołana zostanie zewnętrzna i niezależna od władz PZT trzyosobowa komisja. Jej zadaniem będzie "zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych". W jej skład wchodzić mają kobiety.

- Komisja ta będzie miała charakter zbliżony swym zakresem działania do komisji śledczych - zapewnił PZT w oświadczeniu. Zarząd związku zapewnił, że powstanie specjalny raport dotyczący śledztwa ws. Mirosława Skrzypczyńskiego i zostanie on opracowany "w terminie do sześciu miesięcy począwszy od ukonstytuowania Komisji".

ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News / screen z meczu reprezentacji Polski, Youtube

Ci piłkarze nie strzelili karnych dla Polski na mundialach. Wśród pechowców wielkie gwiazdy

Reprezentacja Polski w ciągu ostatnich dekad wyrobiła sobie na mundialu niezbyt chlubną renomę. Jeśli już kwalifikowaliśmy się na mistrzostwa świata, to pokazywaliśmy się z najgorszej strony. Antyfutbol, bojaźń i nieprzystosowanie do warunków atmosferycznych to synonimy meczów otwarcia, o wszystko i o honor. Największą zmorą polskich piłkarzy są jednak rzuty karne. Polska jest rekordzistką w tej kwestii - "jedenastek" nie wbiliśmy do bramki aż trzy razy z rzędu. Którzy napastnicy należą do ścisłego grona tych, których zawiódł snajperski zmysł?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pzt, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

3 grudnia kończy się specjalna akcja kontroli pojazdów

Wiadomości

Został tylko jeden dzień. 3 grudnia kończy się możliwość skorzystania z darmowego badania

Czytaj więcej >
KWP PSP Białystok

Wiadomości

Podlaskie: Zderzenie busa i dwóch aut. Jedna osoba nie żyje, siedem zostało rannych

Czytaj więcej >
awantura WP

Wiadomości

Nowy rzecznik PiS o katastrofie smoleńskiej: "To jest akt terroryzmu"

Czytaj więcej >
Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >