Goniec.pl
Pixabay/AndrzejRembowski

Pixabay/Andrzej Rembowski

Lusowo: Zwłoki nagiej 71-latki bez głowy. Wstrząsające zeznania sąsiadów kobiety

1 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Trwa śledztwo ws. brutalnej zbrodni w Lusewie. We wtorek w jednym z domów w tej małej podpoznańskiej miejscowości odnaleziono ciało 71-latki pozbawione głowy. Sąsiedzi kobiety są w szoku i wciąż nie mogą otrząsnąć się po tragedii. Dziennikarzom "Faktu" opowiedzieli, kim była zamordowana emerytka.

Lusewo. Ciało 71-latki pozbawione głowy

Wczoraj informowaliśmy o makabrycznym odkryciu w domu w miejscowości Lusewo (woj. wielkopolskie). Wezwane przez zaalarmowanych mieszkańców, martwiących się losem swojej 71-letniej sąsiadki, służby znalazły ciało kobiety w znacznym stopniu rozkładu pozbawione głowy.

Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Lublin: Koszmarne odkrycie w przydomowym garażu, nie żyje dwóch mężczyzn. Strażacy apelują

CZYTAJ DALEJ

- Podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po wejściu do lokalu ujawniono zwłoki kobiety. Ciało było poważnie okaleczone - powiedziała mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Na miejsce wezwano techników kryminalistyki i biegłego zakładu medycyny sądowej. Prokuratura i policja wykonały oględziny miejsca zdarzenia, a zwłoki zabezpieczono w celu wykonania ich sekcji. Wszystko to ku przerażeniu mieszkańców Lusewa, wstrząśniętych brutalnym mordem, który miał miejsce tuż obok.

Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła lokalną społecznością

Sąsiedzi 71-latki, gdy tylko dowiedzieli się o jej zabójstwie, nie kryli, że są w szoku i obawiają się także o swoje życie. W rozmowie z dziennikarzami wyrażali nadzieję na szybkie schwytanie sprawcy i opowiadali o zamordowanej seniorce, która miała mieszkać sama.

- Jakiś czas temu wyprowadził się od niej mężczyzna, z którym była wiele lat - powiedział "Faktowi" Roman Okupniak, sąsiad zamordowanej kobiety. To właśnie on i jego żona jako pierwsi zaniepokoili się zniknięciem 71-latki i powiadomili o tym służby. Podejrzenia pary wzbudził szczekający "jak szalony" pies i długo palące się w domu światło.

Według doniesień "Faktu", ciało kobiety było nagie, a obok leżała przykryta ręcznikiem głowa. Emerytka nie była osobą majętną, a na co dzień żyła z zasiłków.

- Robiła bardzo skromne zakupy. Przychodziła głównie po alkohol. Czasami częściej niż raz dziennie. Częściej kupowała jedzenie dla psa niż dla siebie - zdradziła dziennikarzom sprzedawczyni w sklepie.

Inna z mieszkanek Lusowa powiedziała z kolei, że do kobiety przyjeżdżał czasem mężczyzna, z którym wcześniej mieszkała. Miał być u niej w ciągu ostatniego miesiąca i dziwnie się zachowywać. 

poszukiwani przestępcy

Policja apeluje do Polaków. Pokazała wizerunki groźnych przestępców, potrzebna jest pomoc

Prezentujemy galerię przestępców poszukiwanych przez polską policję za ciężkie wykroczenia wraz z ich rysopisem. Wśród zarzucanych przestępstw znajdują się m.in. zabójstwa, rozboje, pobicia i udział w grupach przestępczych. /Fot. Policja

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >