Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Łukaszenka grzmi o "całkowitym zniszczeniu". Ma mroczną wizję
Irmina Jach
Irmina Jach 24.11.2022 13:41

Łukaszenka grzmi o "całkowitym zniszczeniu". Ma mroczną wizję

Łukaszenka grzmi o "całkowitym zniszczeniu"
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Aleksandr Łukaszenka wzywa Wołodymyra Zełenskiego do rozmów pokojowych z Rosją. Zdaniem prezydenta Białorusi, tylko w ten sposób można uniknąć "całkowitego zniszczenia" Ukrainy i "ogromnych ofiar".

Aleksandr Łukaszenka w rozmowie z mediami stwierdził również, że obecnie "wszystko jest w rękach Ukrainy". Zaznaczył jednocześnie, że nie ma zamiaru naciskać na prezydenta zaatakowanego przez Federację Rosyjską kraju, ale "jeśli Ukraińcy nie chcą śmierci, to trzeba to przerwać". - Bo potem nastąpi całkowite zniszczenie Ukrainy - zapowiedział.

Białoruś nawołuje Ukrainę do rozmów pokojowych

Według Aleksandra Łukaszenki, Ukraińcom grozi nie tylko zniszczenie, ale również utrata państwowości. Prezydent Białorusi tłumaczył, że nawiązanie pokoju pomiędzy Ukrainą i Federacją Rosyjską wciąż jest możliwe. Jako przykład podał powojenne Niemcy.

- Zginęło 30 mln ludzi (w ZSRR – red.), ale teraz nikt o tym nie wspomina. Z Niemcami jesteśmy gotowi nie tylko rozmawiać, ale i współpracować - mówił.

Przypomnijmy, że Białoruś od początku wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę. Ukraińskie siły zbrojne donosiły m.in. że Mińsk przekazał agresorowi sprzęt wojskowy. Niezależne białoruskie media podały z kolei, że od marca do września Białoruś przetransportowała koleją 65 089 ton amunicji do Federacji Rosyjskiej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Ukrainska Prawda