Goniec.pl
Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Obraził też swoją żonę i narzeka na wielkość własnej rodziny

Photo by Action Press/Shutterstock

Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Niebywałe, jak nazwał własną żonę

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Lech Wałęsa przypomniał, że jego sytuacja finansowa jest zła. Były prezydent wprost przyznał, że zbankrutował i nie jest go stać nawet na świąteczne prezenty. Przy okazji tyrady niewdzięczności wobec bliskich, zwrócił uwagę, że ma "za dużą rodzinę". - I mnie szantażują - powiedział.

Lech Wałęsa nie słynie z rozsądnych i powściągliwych wypowiedzi. Nie inaczej było i tym razem. W szczerym wyznaniu na łamach "Super Expressu" ponownie uderzył w swoją rodzinę.

Debata Jarosław Kaczyński kontra Donald Tusk coraz bliżej

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński spotkają się na debacie? Były premier odpowiedział na zaproszenie prezesa PiS

CZYTAJ DALEJ

Najbardziej dostało się żonie Lecha Wałęsy. Danuta Wałęsa została opisana wyjątkowo niemiłym porównaniem. Były prezydent nie przestaje przypominać, że ledwo wiąże koniec z końcem, a wszystkiemu winni są jego bliscy. Wydaje się, że Lech Wałęsa nie widzi w sobie żadnej winy.

Lech Wałęsa przyznaje, że zbankrutował

Lech Wałęsa na pewno nie zna piosenki "Niepokonani" zespołu Perfect. Były prezydent powinien czasem żyć w myśl zasady "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym".

Lech Wałęsa ani myśli schodzić ze sceny i usunąć się w cień. Legenda "Solidarności" po raz kolejny zabrała głos w sprawie domowego budżetu. Finanse byłego prezydenta są w opłakanym stanie.

- Ja nie mam pieniędzy! - powiedział Lech Wałęsa na pytanie dziennikarzy "Super Expressu" odnośnie do prezentów na Mikołajki i Boże Narodzenie.

- Zbankrutowałem - dodał Lech Wałęsa. Chociaż były prezydent nie przestaje podróżować i spotykać się z ludźmi, to nieustannie narzeka na stan konta bankowego. Winni zostali już znalezieni i wcale nie trzeba było szukać daleko.

Jarosław Kaczyński w Akademii PiS przekonuje, że Lech Wałęsa to "dowód na istnienie Boga"

Jarosław Kaczyński w Akademii PiS przekonuje, że Lech Wałęsa to "dowód na istnienie Boga"

CZYTAJ DALEJ

Rodzina widzi w Lechu Wałęsie tylko pieniądze?

Danuta Wałęsa zajmowała się domem i dziećmi, a także mężem w czasie, gdy ten skupiał się jedynie na stoczni, nie jest zaskoczeniem więc, iż nie miała czasu na pracę zarobkową. Prywatne poświęcenie i zrezygnowanie z własnych ambicji nie znalazło jednak uznania w oczach Lecha Wałęsy.

Były prezydent nie tylko nie uważa, iż ma jakiś dług wobec żony, ale wręcz publicznie ją obraża. - Żona to największa pijawa! - grzmiał Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

Lech Wałęsa nie przestaje narzekać na to, że źródłem jego problemów z pieniędzmi są jego najbliżsi, w tym rodzina, którą przecież... sam powołał do życia. - Takie dziury mi się porobiły, a ja mam za dużą rodzinę. I mnie szantażują, i jaki mam wybór? Muszę im dawać pieniądze - żalił się były prezydent.

Lech Wałęsa zacytował rzekome słowa, które ma słyszeć od rodziny żądającej od niego środków finansowych. - Mówią do mnie tak: Stary, ty musisz mieć pieniądze, i nie gadaj, że nie masz! Tak mi mówi rodzina. I muszę im dawać. Wszyscy tak robią - ujawnił.

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Zaginiony Łukasz z Białegostoku nie żyje. Miał 31 lat

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >