Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lech Wałęsa dostał pytanie o żonę. Jego odpowiedź zaskoczyła wszystkich
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 05.11.2022 19:40

Lech Wałęsa dostał pytanie o żonę. Jego odpowiedź zaskoczyła wszystkich

Wypowiedź Lecha Wałęsy dotycząca jego żony była wyjątkowo zaskakująca.
IMAGO/Bernd Elmenthaler/Imago Stock and People/East News

Ostatnie dni września Lech Wałęsa spędził w Księstwie Monako z okazji organizowanego tam pokazu jachtów. O komentarz byłego prezydenta w związku z tym pobytem poprosił dziennikarz "Super Expressu". Laureat Nagrody Nobla ze szczerością przyznał, iż gdyby był młodszy, z chęcią zostałby nad Morzem Śródziemnym. Zapytany o możliwą tęsknotę małżonki były prezydent zaskoczył dziennikarza swoim wyznaniem.

Lech Wałęsa zaskakująco o pobycie w Monako

29 września Lech Wałęsa spędzał swoje 79 urodziny w słonecznym Monako, podziwiając jego piękną architekturę oraz przyrodę z wysokiego piętra jednego z tamtejszych hoteli.

Urodziny Lecha Wałęsy nie były jednak głównym powodem odwiedzin Księstwa w ostatnich dniach września. Były prezydent był bowiem jednym z głównych gości organizowanego tam Monaco Yacht Show, podczas którego promowany jachty polskiego producenta.

Całe wydarzenie były prezydent relacjonował za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaś bijący ze zdjęć entuzjazm mógł wskazywać, iż krajobrazy znad Morza Śródziemnego przypadły laureatowi Nagrody Nobla do gustu.

O komentarz z wrześniowego pobytu na Lazurowym Wybrzeżu poprosił Lecha Wałęsę dziennikarz "Super Expressu".

- Jeśli byłbym młodszy to w Monako bym został… - mówił dziennikowi ze znaną sobie szczerością laureat Nagrody Nobla. Kiedy dziennikarz zapytał byłego prezydenta o możliwą w związku z tym tęsknotę ukochanej małżonki, usłyszał zaskakującą odpowiedź.

- Wie pan, w tym wieku, to czas na zmiany! - odparł zaskakująco Lech Wałęsa.

Rocznica ślubu Wałęsów

Już w najbliższy wtorek była para prezydencka będzie obchodziła 53 rocznicę ślubu. Niewielu wie, iż Lech i Danuta Wałęsowie mają za sobą dwie ceremonie zaślubin, gdyż ponad pół wieku temu uroczystość zaślubin najpierw odbywała się w urzędzie stanu cywilnego, później zaś w kościele.

Bliższe szczegóły z tego wydarzenia przytacza Aleksandra Szarłat w swojej książce "Pierwsze damy III RP", z której możemy się dowiedzieć m.in., iż Wałęsowie mieli różnych świadków na obu ślubach. Na cywilnym, podpisy w księdze złożyła starsza siostra Danuty wraz z mężem, z kolei w Kościele świadkową była młodsza siostra panny młodej, zaś świadkiem towarzyszący jej chłopak.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl/o2.pl