Goniec.pl > Wiadomości > Lech Wałęsa dba o formę. Internauci zwrócili jednak uwagę na jeden niepokojący szczegół
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.06.2023 19:10

Lech Wałęsa dba o formę. Internauci zwrócili jednak uwagę na jeden niepokojący szczegół

Lech Wałęsa
FB Lech Wałęsa

Dobiegający 80 lat prezydent Lech Wałęsa jest niezwykle aktywny. Nic dziwnego, że z biegiem lat legendarny przywódca “Solidarności” zmaga się z kilkoma problemami zdrowotnymi. Mimo to, były przywódca naszego kraju stara się utrzymywać formę. Właśnie pochwalił się zdjęciami z wycieczki rowerowej. Internautom nie umknął jednak jeden niepokojący szczegół.

Lech Wałęsa pomimo lat cały czas pozostaje aktywny

Lech Wałęsa od ponad 50 lat pozostaje zaangażowany w wiele spraw dotyczących naszego kraju. Były prezydent pozostaje niezwykle aktywny, spotykając się na co dzień z wieloma Polakami oraz gośćmi z zagranicy. Kilka dekad w służbie Polsce zrobiły jednak swoje. 

Laureat Nagrody Nobla z 1983 roku zmaga się aktualnie z kilkoma schorzeniami. Jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych Lecha Wałęsy jest cukrzyca, która dwa lata temu zaatakowała na tyle silnie, że legendarny przywódca stał przed ryzykiem amputacji stóp. Dodatkowo prezydent ma problemy z sercem, aktualnie korzysta on ze specjalnego rozrusznika. Niedawno na domiar złego pojawiły się także komplikacje związane z nerkami.

Wystawne wesele, ale weselnicy o pustych żołądkach. "Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk"

Lech Wałęsa na wycieczce rowerowej

Mimo to Lech Wałęsa nie zwalnia tempa. Pomimo niemal 80 lat, były prezydent RP dużo podróżuje, ciągle odbywa spotkania z Polakami oraz osobami odwiedzającymi Polskę z zagranicy. Ogrom zajęć laureata Pokojowej Nagrody Nobla można śledzić na profilu Facebookowym legendarnego przywódcy “S”. 

Kilka dni temu Lech Wałęsa podzielił się kolejną porcją zdjęć, tym razem ze swojej eskapady rowerowej nad polskim morzem. Prezydent wykorzystał wyśmienitą pogodę, która w ostatnich dniach nawiedziła nasz kraj. Na fotografiach, odziany w kask, niegdysiejszy przywódca chłonie morską bryzę i wita się z nieodzownym tłumem zafascynowanych rodaków.

Internauci komentują

Jeszcze niedawno, w rozmowie z Faktem Lech Wałęsa komentował swoje problemy zdrowotne. - Staram się unikać lekarzy, ale o zdrowie dbam, w moim wieku już trzeba uważać, mam przecież rozrusznik, ale bateria jest wymieniona i działa bez zarzutu. Ale wróciłem na rower. Codziennie pokonuję nawet 30 kilometrów - komentował.

Entuzjazm udzielił się także obserwatorom Noblisty. Tradycyjnie Posypały się komentarze internautów pod Facebookową aktywnością Lecha Wałęsy. - Dziękujemy za fajne spotkanie i miłą pogawędkę. Dziękujemy za to co historycznie zrobił Pan dla nas, teraz to my musimy powalczyć i to odwzajemnić - pisze jeden z Facebookowiczów.

- Pozdrowienia z Żywca. Bycie fighterem całe życie to jednak wielka sztuka. Szacun - dodawał ktoś inny. Jednego z internautów zaniepokoił jednak pewien szczegół. Lech Wałęsa miał na stopach bowiem klapki. - Lechu w klapkach na rowerze wyglądasz mało poważnie - czytamy. “Luźne” obuwie byłego prezydenta jest najprawdopodobniej spowodowane problemami ze stopami spowodowane cukrzycą. 

Źródło: Fakt/ Facebook