Goniec.pl > Wiadomości > Wystawne wesele, ale weselnicy o pustych żołądkach. "Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.06.2023 18:11

Wystawne wesele, ale weselnicy o pustych żołądkach. "Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk"

wesele
Pixabay/ Hans

Organizacja wesela to nie lada wyczyn. Jak się okazuje, nie wszyscy weselnicy będą za każdym razem tak samo usatysfakcjonowani. Swoim doświadczeniem podzieliła się jedna z czytelniczek Faktu. Kobieta opowiedziała swoją historię w związku z weselnym menu… a w zasadzie w związku z jego brakiem. 

Poszła na wesele, nie mogła uwierzyć w to co widzi

Wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej pary. To niezapomniane chwile, wspomnienia, odświętny nastrój, radość. Wyjątkowa uroczystość to także olbrzymi trud organizacyjny, masa obowiązków, formalności i spore wydatki. Nic więc dziwnego, że w ferworze przygotowań nie wszystko za każdym razem idzie idealnie.

Przekonała się o tym pewna czytelniczka Faktu. Kobieta postanowiła podzielić się z redakcją dziennika swoją nietypową historią. 

Lody już tylko dla bogatych? Porównali ceny gałki w różnych miastach, aż ich "zmroziło"

Wegetarianie siedzieli o pustych żołądkach

Kobieta była świadkową na ślubie swojej przyjaciółki. Ważne uroczystości miały miejsce w Sochaczewie. Piękna sala, elegancko ubrani goście, muzyka, życzenia prezenty i pozytywne emocje. Jak się okazało, nie dla każdego uroczysty wieczór był równie udany. Wszystko to za sprawą menu, a w zasadzie jego braku dla wegetarian. 

- Nie przełknęłabym schabowego, dewolaja czy nawet łyżki rosołu - opowiada czytelniczka Faktu. - Od dobrych 20 lat jesteśmy z mężem wegetarianami, a nikt nie wziął tego pod uwagę. Poza jarzynową i surówkami w menu nie było niemięsnych propozycji - dodaje.

- Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk. Zresztą, nie tylko ja - podsumowuje kobieta. 

Kosztowna uroczystość

Dziennikarze Faktu postanowili dodatkowo sprawdzić, ile orientacyjnie kosztuje menu w przypadku gości niespożywających dań mięsnych. Jak się okazuje, w jednym z warszawskich lokali za wegetariańskie jedzenie dla weselnego gościa trzeba zapłacić aż 430 zł! Oprócz posiłków dla gości para młoda musi jeszcze pamiętać o kosztach wynajęcia sali weselnej, muzyków, obsługi uroczystości itd. Dziennik zauważa, że koszt ważnej imprezy może sięgnąć nawet 50 tys. złotych.

Źródło: Fakt

Tagi: Wesele Ślub