Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Ksiądz przedstawił wiernym żądania wobec kwot wręczanych podczas kolędy. "Niestosowne, aby ktoś dał 20 zł"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 11.01.2023 09:19

Ksiądz przedstawił wiernym żądania wobec kwot wręczanych podczas kolędy. "Niestosowne, aby ktoś dał 20 zł"

Ksiądz z Mazowsza uważa, że danie na kolędzie 20 zł w kopercie jest "niestosowne"
(zdj. wykadrowane) Zofia i Marek Bazak/East News

Proboszcz z Mazowsza zszokował parafian, gdy z ambony ogłosił kwotę, której danie w kopercie księdzu na kolędzie jest "niestosowne". Absurdalnych słów w kościele w miejscowości Lelis padło jeszcze więcej.

Kolęda: proboszcz zszokował parafian, chodzi o pieniądze

Proboszcz z Lelis z powiatu ostrołęckiego udowodnił, że nie wszyscy księża kierują się zasadą "co łaska". Duchowny zwrócił się do wiernych z ambony niecodziennym poglądem na temat tego, co wypada, a co nie w czasie wręczania kopert na kolędzie.

W niedzielę 8 stycznia wierni zgromadzeni na niedzielnej mszy dowiedzieli się, że nie każda kwota "nadaje się" do wręczenia księdzu. Wydaje się, że duchowny dawno nie spoglądał w stronę przypowieści o wdowim groszu.

Portal moja-ostroleka.pl opisał relację jednej z kobiet, która nie dowierzała własnym uszom podczas mszy świętej. - Podczas ogłoszeń parafialnych proboszcz wręcz zażądał, aby każdy po kolędzie dał na kościół minimum 100 zł - przekazała parafianka. Ksiądz w niewybredny sposób skomentował wręczanie mniejszych kwot.

20 zł jest dla księdza nic niewarte?

Ksiądz z miejscowości Lelis na Mazowszu ma swoje oczekiwania wobec parafian w związku z trwającą kolędą. Oczekiwania dotyczą przede wszystkim tego, co znajdzie się w kopercie. Czytelniczka portalu moja-ostroleka.pl napisała w liście do redakcji, iż ksiądz oświadczył na niedzielnej mszy, że "jest niestosowne, aby ktoś dał 20 zł" w kopercie podczas kolędy.

- Powiedział, że jeśli kogoś nie będzie w domu to może przelać na konto parafialne - dodała oburzona postawą księdza kobieta. Parafianka nie omieszkała wspomnieć, że apetyt proboszcza na pieniądze nie kończy się tylko na kopertach wręczanych podczas kolędy.

Pieniądze nie tylko na kolędzie, zbiórki w tej parafii są częściej

Okazuje się, że parafianie z Lelis muszą sięgać głęboko do kieszeni, by finansowo wspierać proboszcza i jego przedsięwzięcia. Kobieta wprost napisała, że nie każdego stać, by przekazać na Kościół 100 złotych. Dodatkowo wskazała, iż przedsiębiorczy ksiądz oczekuje pieniędzy więcej niż raz w roku podczas kolędy.

Proboszcz zapowiedział, że pieniądze będą zbierane trzy razy w roku. - Niby na potrzeby malowania kościoła. Czy to jest stosowne zachowanie? Coraz więcej osób odchodzi z kościoła. Już wiadomo dlaczego - napisała gorzko parafianka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: moja-ostroleka.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórkiktórej celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!