Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kolęda

Kolęda

ksiądz
24.01.2024 22:47 Ksiądz został uwięziony w mieszkaniu podczas kolędy. Sąsiedzi rzucili się na pomoc

Nietypowy przebieg kolędy w Kaliszu w Wielkopolsce. Ksiądz zrelacjonował wszystko na TikToku. Nagranie stało się hitem sieci. Duszpasterz nie był w stanie wyjść z mieszkania jednej z parafianek. Próbowali pomóc mu nawet ministranci.

kolęda świece krzyż
21.01.2024 15:04 Dramatyczne wyznanie księży. Podczas kolędy „zbierają baty za PiS”

Okres wizyt duszpasterskich wciąż trwa. Duchowni goszczeni są przez niektórych wierzących w ramach kolędy. Jednak zainteresowanie tą tradycją spada, a księża ujawniają swoje, często bolesne, doświadczenia. W tym wyjątkowym czasie ma dochodzić do awantur, albo „zbierania batów za PiS i Jędraszewskiego”, przez co wielu duchownych decyduje się na zwolnienia lekarskie.

krzyż kropidło
17.01.2024 10:24 Kartka od księdza pojawiła się na drzwiach bloku. Treść zaskoczyła mieszkańców

Na drzwiach jednego z budynków mieszkalnych pojawiła się specjalna kartka. Nie było to jednak ogłoszenie o chęci kupna mieszkania, a… wiadomość od księdza. Sąsiedzi otrzymali prosty przekaz dotyczący planowanej kolędy.

ksiądz
11.01.2024 08:17 Ksiądz stanowczo skomentował kolędę. Odniósł się do tematu koperty. "Jakoś trzeba się odwdzięczyć"

Popularny ksiądz Wojciech Węgrzyniak zabrał głos w mediach społecznościowych na temat corocznych wizyt duszpasterskich. Jego opinia wielu może zaskoczyć. - Co roku w mediach robią szum o kolędę i co roku nie mogę się nadziwić dlaczego - stwierdza  na samym początku duchowny. Dalej porusza także temat kopert.

ksiądz
09.01.2024 19:18 Kolęda inna niż wszystkie. Kapłan zaskoczył parafian, ze zdumienia przecierali oczy

Taka okazja zdarza się tylko raz do roku, a nawet rzadziej. Choć tradycyjna kolęda odbywa się co 12 miesięcy, tegoroczna dla niektórych będzie z pewnością niezapomniana. W podbydgoskiej parafii Dąbrówka Nowa, otwierając drzwi kapłanowi, wierni przeżywają nie tylko szok, ale i ogromną, niecodzienną radość. Z posługą chodzi tam bowiem bardzo wyjątkowy gość.

kolęda krzyż stół obrus
09.01.2024 10:04 Przyjęła księdza po kolędzie i się zaczęło. Zadał jej synowi jedno pytanie. "Wstyd mówić, co było dalej"

Kolęda w ujęciu niektórych księży to wyjątkowa, wyczekiwana okazja rozmowy i poznania parafian. Nie dla wszystkich wiernych jednak to spotkanie kończy się w miłej atmosferze. Najgorszy możliwy scenariusz spotkał panią Agatę, która musiała obronić syna przez natarczywymi pytaniami księdza. Kobieta nie wie, czy za rok przyjmie ponownie duchownego.

kolęda krzyż stół obrus
08.01.2024 11:02 Przyjęła księdza na kolędę i szybko pożałowała spotkania z duchownym. "Nigdy więcej"

Niektórzy księża bardzo chwalą czas kolędy ze względu na możliwość rozmowy i bliższego poznania lokalnej społeczności. Takiego przesłuchania ze strony księdza jednak nikt się nie spodziewał. Jedna z kobiet podzieliła się smutną relacją z wizyty duchownego w swoim domu.

ksiądz
06.01.2024 22:31 Ksiądz ujawnił, co spotkało go podczas kolędy. Jedna sytuacja zmieniła wszystko

Popularny w sieci ks. Piotr Jarosiewicz zabrał głos ws. tradycyjnej kolędy. W rozmowie z Onetem kapłan przypomniał, że to nie pieniądze, ani nawet woda święcona, są najważniejsze, lecz otwarte na Boga serce. Podzielił się także historiami z polskich domów, które na zawsze odmieniły jego życie. Jedna z nich, jak sam mówi, była całkowicie “nierealna”.

kolęda
06.01.2024 15:23 Tego życzą sobie księża przed kolędą, Polacy zaskoczeni. "Nie łączyć jedzenia z kawą"

Obecnie trwający okres wizyt duszpasterskich w niektórych parafiach bywa problematyczny. Pojawiają się apele i listy do mieszkańców, w których księża wydają specjalne instrukcje. Mowa między innymi o podwózce czy poczęstunku. Czego jeszcze życzą sobie duchowni?

ksiądz
04.01.2024 10:34 "Do mnie proszę nie dzwonić". Ksiądz z nietypową sytuacją podczas kolędy

Popularny w mediach społecznościowych ksiądz Daniel Wachowiak z parafii pw. Św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach opisał sytuację, która przydarzyła mu się podczas trwającej obecnie kolędy. Wizyta duszpasterska nie zakończyła się pomyślnie.

świece krzyż biblia kolęda
03.01.2024 19:49 Smutne statystyki dla Kościoła. Coraz mniej osób decyduje się na przyjmowanie księdza po kolędzie

Wśród parafian coraz rzadsze staje się przyjmowanie księdza po kolędzie. Częstsza staje się praktyka „kolędy na zaproszenie”, czyli modelu, w którym to parafianie sami informują o chęci przyjęcia księża. Jest to około połowa parafian, kiedyś było to niemalże sto procent.

kolęda ksiądz
02.01.2024 12:53 Ksiądz zaskoczył pomysłem na kolędę. "Proponuję przygotować trzy koperty"

Prowadzący konto na TikToku ksiądz Sebastian Picur po raz kolejny wypowiedział się na temat kopert, wręczanych kapłanom podczas tzw. kolędy. Wikary z Krosna ma na rozwiązanie odwiecznego problemu dość nietuzinkowy sposób, a mianowicie proponuje przygotowanie aż trzech kopert. Jego zdaniem, duchowny sam powinien móc wybrać, którą z nich chce zabrać. Skąd taki pomysł?

ksiądz
31.12.2023 18:15 Znany ksiądz grzmi ws. kolędy. Wspomniał o kopertach

Czas okołoświąteczny i noworoczny to okres wizyt duszpasterskich w domach wiernych. Wraz z nim co rok, jak bumerang, powracają pytania o to, czy kapłanowi koniecznie trzeba wręczać kopertę, a jeśli tak, to ile do niej włożyć. Niektórzy duchowni decydują się nawet na poinstruowanie parafian i sami proponują wysokość ofiary. Czy takie zachowania powinny więc nas gorszyć? Głos zabrał ks. Rafał Głowczyński, znany też jako Ksiądz z Osiedla.

ksiądz
29.12.2023 09:41 Kolęda bez wody święconej? Nie musisz jej mieć, ale ksiądz ma konkretny obowiązek

Wierni już za chwilę zaczną przyjmować kolędę. Niewiele jednak osób wie o obowiązkach ciążących na księżach, którzy pukają do drzwi domów parafina. Okazuje się, że nawet nie musisz mieć w domu wody święconej. Wyjaśniamy.

kolęda
28.12.2023 19:14 Nietypowa kolęda w Poznaniu. Proboszcz podjął zaskakującą decyzję

Obecnie trwający okres poświąteczny to niemal w każdej parafii czas tzw. kolędy. Księża ruszają do domów wiernych z wizytą duszpasterską. Przy okazji tego wydarzenia wciąż pojawia się odwieczny problem – ile włożyć duchownemu do koperty? Ksiądz proboszcz Trojan Marchwiak z Poznania zapowiada, że w tym roku w jego parafii będzie zupełnie inaczej.

ksiądz krzyż
26.12.2023 22:08 Co z kolędą, gdy jedna osoba jest wierząca, a druga nie? Ksiądz stanowczo odpowiada

Już niedługo ruszą wizyty duszpasterskie. Ksiądz puka do drzwi z kolędą, a w domu znajdują się osoby, które są niewierzące? Duszpasterz z woj. świętokrzyskiego wyjaśnił, co należy zrobić w takiej sytuacji. Mówił o “chowaniu do szafy”.

Kolęda
24.12.2023 20:34 Proboszcz rzucił konkretną kwotę przed kolędą. "Jest mi przykro…"

Wizyta duszpasterska to w okresie świątecznym bardzo gorący i nieco kontrowersyjny temat. W Swarożynie na Pomorzu ksiądz proboszcz zdecydował się na stanowczy gest. Napisał bezpośrednio w punktach, jak wierni powinni przygotować się na jego wizytę. Poruszył także temat finansów i podał nawet konkretną kwotę. Wszystko opatrzył komentarzem.

ksiądz pieniądze krzyż kropidło
24.12.2023 11:38 Ksiądz wskazał “sugerowaną” kwotę do koperty. Parafianie nie kryli oburzenia

Ksiądz wprost powiedział parafianom, czego oczekuje w czasie kolędy. Jednym z aspektów ogłoszenia proboszcza były pieniądze. Kapłan wskazał “sugerowaną” kwotę, która powinna znaleźć się w kopercie wręczanej podczas wizyty duszpasterskiej.

ksiądz
18.12.2023 13:01 Księża wywiesili kartkę na klatce. Internauci zbulwersowani, poszło o kolędę

Okres świąteczny w Kościele katolickim wiąże się także z tzw. kolędą, czyli wizytą duszpasterską księży. Na jednym z osiedli w Warszawie pojawiła się kartka, która wywołała kontrowersje. Mieszkańcy są podzieleni. Poszło o kolędę. 

ksiądz kolęda
17.12.2023 21:42 Nie wpuściłeś księdza po kolędzie? Mogą cię spotkać konsekwencje

Nie wszyscy parafianie przyjmują kolędę. Odmówienie wizyty duszpasterskiej odbywanej po Bożym Narodzeniu może przynieść ze sobą spore konsekwencje. Proboszcz będzie robił problemy, gdy poprosisz go o jeden dokument. Jest on niezbędny nie tylko podczas ślubu.

ksiądz
14.12.2023 21:00 Kolęda nie zawsze dobrze wspominana przez wiernych. "But w drzwi wstawił, nie było siły nie wpuścić"

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem księża w Polsce wyruszą z wizytą duszpasterską, tzw. kolędą. Nie wszyscy jednak dobrze wspominają wizytę duchownego w swoim domu. - But w drzwi wstawił, nie było siły nie wpuścić - przytacza swoją historię związaną z kolędą jedna z internautek.

ksiądz
13.12.2023 11:01 Czy można odmówić wizyty księdza po kolędzie. Jakie konsekwencje mogą nas spotkać?

Już niebawem w okresie świąt Bożego Narodzenia księża odwiedzają parafian w ramach tzw. kolędy. Coraz częściej wierni nie przyjmują kapłana w ramach wizyty duszpasterskiej, a niektóre parafie w związku z tym zmieniają nawet zasady kolędy. Czy nieprzyjęcie księdza w ramach wizyty duszpasterskiej to grzech? 

ksiądz kolęda pieniądze
10.12.2023 13:39 Ile pieniędzy włożyć do koperty podczas kolędy? Ksiądz ujawnił standardowe kwoty

Pieniądze dawane w kopercie podczas kolędy od dawna budzą wielkie emocje. Ksiądz ujawnił, jakie kwoty wręczają mu wierni w czasie wizyty duszpasterskiej. Kapłan podkreślił jedną, kluczową rzeczy w sprawie ofiary składanej na rzecz Kościoła.

ksiądz pieniądze
09.12.2023 17:02 Ksiądz zdradził, ile dostaje w kopertach. Padły konkretne kwoty

W czasach ogólnie panującej drożyzny temat pieniędzy i naszej hojności wydaje się być szczególnie delikatny. Czy tego jednak chcemy, czy też nie, jeśli w okresie okołoświątecznym zamierzamy przyjąć księdza, nie uciekniemy od kwestii tego, ile włożyć do ofiarowanej mu koperty. Zamiast pytać rodziny, czy też znajomych, “Fakt” postanowił tym razem oddać głos samemu kapłanowi. Ten nie dość, że wyjawił, jaki banknot najczęściej ląduje w jego kieszeni, to jeszcze zwrócił się do wiernych ze specjalnym przesłaniem.

ksiądz Daniel Wachowiak
06.12.2023 19:33 Zaskakujące słowa księdza. Nie przyjmie kopert podczas kolędy

Nadchodzi wyjątkowy dla parafian okres kolędy. Księża ponownie odbędą wizyty duszpasterskie w okolicy Bożego Narodzenia. Jeden z księży wyznaje jednak, że odszedł od utartej tradycji

ksiądz
04.12.2023 19:22 Koperta z pieniędzmi musi trafić w ręce księdza? Wierni powinni to wiedzieć

Zbliża się czas, gdy ksiądz zapuka do drzwi parafian i odwiedzi ich z kolędą. Podczas odwiedzania domów kapłani poza odmówieniem modlitwy i błogosławieniem wychodzą z domów z kopertą pieniędzy. Czy trzeba wręczyć duszpasterzowi ofiarę?

krzyż świece choinka
04.12.2023 11:03 Księża wyjawili smutną prawdę o prowadzeniu kolędy. Padły mocne słowa

Księża już zapowiadają nadchodzącą kolędę. Wizyty u wiernych to jednak dla nich nie zawsze miłe doświadczenie, wręcz przeciwnie. Opowiada o tym w rozmowie z Onetem były ksiądz: „Kiedy wychodziłem z jednego z mieszkań, ministranci powiedzieli mi, że musimy uważać, bo na dole na nas czekają”.

ksiądz
03.12.2023 22:55 Ksiądz przyjął kopertę i się zaczęło. Nigdy więcej nie otworzy mu drzwi

Dla każdego katolika naturalnym odruchem powinno być przyjęcie księdza w ramach wizyty duszpasterskiej. Niestety, czasem takie spotkania czynią więcej złego niż dobrego i na długo zniechęcają do kontaktów z Kościołem. Tak właśnie było w przypadku czytelniczki portalu Gazeta.pl. Kobieta, choć zdaje sobie sprawę, że stanie się obiektem plotek sąsiadów, nie zamierza otworzyć drzwi kapłanowi. - Nie po tym, co odwalił w zeszłym roku - zapiera się.