Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz nie krył fascynacji pewnym politykiem. "Wielki człowiek". Nagranie z przemówienia hitem
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 16.01.2023 16:01

Ksiądz nie krył fascynacji pewnym politykiem. "Wielki człowiek". Nagranie z przemówienia hitem

klecha
Screen YouTube MojaOlesnica

Mariaż tronu i ołtarza trwa od wielu lat. Fundusz kościelny, nieruchomości zakupowane przez księży za bezcen, rzeka pieniędzy na działalność Tadeusza Rydzyka. Nic więc dziwnego, że duchowni popierają Prawo i Sprawiedliwość i modlą się o sukces w wyborach parlamentarnych. Jako przykład może pomóc przemówienie ks. Tadeusza Farysia z Oleśnicy, który nie krył fascynacji PiS-em oraz osobą Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie z emocjonalnego przemówienia trzeba zobaczyć.

Mariaż tronu i ołtarza

Zjednoczona Prawica hołdująca tradycyjnym wartościom nie kryje swojego przywiązania do Polskiego Kościoła Katolickiego, któremu wdzięczność okazuje na każdym kroku. Największym pupilem Jarosława Kaczyńskiego od wielu lat jest redemptorysta, przedsiębiorca oraz założyciel Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk. Na imprezach urodzinowych rozgłośni organizowanych przez duchownego, rokrocznie pojawiają się najważniejsze osoby w państwie. 

Kolejnym wyrazem wdzięczności obozu rządzącego jest rok do roku, coraz wyższa kwota w ramach funduszu kościelnego. Na ten cel, z polskiego budżetu powędruje 216 milionów złotych w ciągu najbliższych miesięcy.

Nic więc dziwnego, że w stronę przeciwną także płynie masa czułości. W przypadku Radia Maryja, powtarzany jest zazwyczaj przekaz ściśle zgodny z tym powtarzanym przez przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. W przypadku pojedynczych duchownych wdzięczność jest wyrażana w formie kazań albo przemówień przy okazji spotkań opłatkowych.

Ksiądz nie krył fascynacji Jarosławem Kaczyńskim

Do takiego właśnie spotkania doszło w miejscowości Oleśnica (woj. dolnośląskie), na terenie Zamku Książęcego. Na uroczystości opłatkowo-noworocznej pojawiło się kilku przedstawicieli PiS. Stronę kościelną reprezentował ks. Tadeusz Faryś. W internecie zamieszczono wkrótce nagranie z przemówienia miejscowego duchownego.

Duszpasterz nie kryje fascynacji Jarosławem Kaczyńskim. "Bądźmy dumni z naszego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli jesteście zgodni - oklaski dla niego" - zaapelował do zgromadzonych ksiądz. Na jego prośbę słychać jak po sali rozlegają się gromkie brawa. "To wielki człowiek" - podkreślał ks. Faryś.

Po chwili duszpasterz zabrał się za chwalenie samego Prawa i Sprawiedliwości. - Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł! - powtarzał wzruszony ksiądz.

W przypadku przegranej PiS nastąpi "podległość Polski"

Jak podkreślał oleśnicki duchowny, w Polsce "nadal trwa dzieło tworzenia". W przemówieniu ksiądz Faryś prosił, żeby politycy PiS "dali się prowadzić Panu". - Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni. Powierzajcie siebie, swoje myśli, plany, Jemu - podkreślał przedstawiciel Kościoła Katolickiego.

Na koniec, ksiądz wyraził swoją opinię co do wyników zbliżających się wyborów parlamentarnych. Padł apel do zebranych o gorliwą "modlitwę za polityków". - Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to... To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! - prorokował duszpasterz. Nagranie jest hitem, najlepiej samemu posłuchać przemówienia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: YouTube

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!