Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > KRRiT wygrała w sądzie z TVN. Stacja musi zapłacić dużą karę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.10.2023 11:07

KRRiT wygrała w sądzie z TVN. Stacja musi zapłacić dużą karę

TVN
Pawel Wodzynski/East News

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie uderza w TVN. Tym razem środki są naprawdę dotkliwe, bo stacja będzie musiała zapłacić karę w wysokości 20 tys. zł. Sprawa stała się na tyle poważna, że otarła się sąd, ale ten tym razem przychylił się do stanowiska KRRiT. Co ciekawe, amerykański nadawca idzie na zwarcie i znów zamierza wyemitować materiał, który był kością niezgody. O co chodzi?

KRRiT nakłada karę na TVN

Niestety dla TVN, tym razem amerykańska stacja musiała ukorzyć się przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji i przyznać, że w starciu z państwowym organem poniosła klęskę.

Walka trwała do końca, bowiem spór trafił na sądową wokandę i to nie tylko do sądu okręgowego, ale i apelacyjnego. Wszystko po tym, jak KRRiT zdecydowała się nałożyć na TVN karę w wysokości 20 tys. zł za emisję filmu “Sztuka kochania” o życiu Michaliny Wisłockiej. Sędziowie właśnie podtrzymali tę decyzję.

Nowe fakty ws. zabójstwa 6-latka w Gdyni. Ujawnili nagranie z monitoringu, to może być klucz do sprawy

W tle emisja filmu "Sztuka kochania"

W całej sprawie chodziło o to, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakwestionowała stosowność wyemitowania “Sztuki kochania” na antenie TVN o godz. 20.00. Film oznaczono przy tym jako odpowiedni dla widzów “od lat 16”.

ZOBACZ: Monika Olejnik zaapelowała do Polaków. Chodzi o TVP. “Nie dam się zastraszyć”

Były już przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski uznał tymczasem, iż sceny intymne przedstawione w filmie są zbyt realistyczne, a co za tym idzie, zgodnie z rozporządzeniem Rady, nie powinny być pokazywane widzom małoletnim. KRRiT stanęła na stanowisku, że obraz może być wyświetlony, ale po godz. 23.00 i oznaczony jako tylko dla widzów pełnoletnich.

TVN znów pokaże kontrowersyjny obraz

TVN zdaje się nie przejmować nałożoną na niego karą i już zapowiada, że “Sztukę kochania” pokaże jeszcze w tym roku kilkukrotnie. Emisję zaplanowano m.in. na środę 8 listopada (godz. 21.00) i poniedziałek 13 listopada (godz. 22.30). Film pokaże też TVN Fabuła (niedziela 12 listopada, godz. 22.20 i czwartek 16 listopada, godz. 23.15).

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński zapowiada medialną ofensywę. Gwiazdy TVP już zacierają ręce

Sama “Sztuka kochania” to film Marii Sadowskiej z 2017 r. z Magdaleną Boczarską w tytułowej roli. Obraz pokazuje życie znanej polskiej seksuolożki Michaliny Wisłockiej, która w 1976 r. wydała bestsellerowy poradnik.

Źródło: Fakt

Tagi: TVN KRRiT