Goniec.pl > Krrit

Krrit

Diana Rudnik "Fakty" TVN
25.10.2023 22:42 Potężny cios dla TVN. Za pomyłkę w "Faktach" stacja zapłaci ogromną grzywnę

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii Telewizji nie zamierza odpuścić stacji TVN. Po tym, jak ostatnio na nadawcę nałożono karę za emisję jednego z polskich filmów, Maciej Świrski wytacza kolejne działa. Tym razem amerykańskie medium musi zapłacić aż 80 tysięcy złotych. Za co ta drakońska grzywna?

TVN
22.10.2023 11:07 KRRiT wygrała w sądzie z TVN. Stacja musi zapłacić dużą karę

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie uderza w TVN. Tym razem środki są naprawdę dotkliwe, bo stacja będzie musiała zapłacić karę w wysokości 20 tys. zł. Sprawa stała się na tyle poważna, że otarła się sąd, ale ten tym razem przychylił się do stanowiska KRRiT. Co ciekawe, amerykański nadawca idzie na zwarcie i znów zamierza wyemitować materiał, który był kością niezgody. O co chodzi?

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
13.09.2023 10:15 Ogromne kłopoty TVP. Wpłynęła skarga na "Wiadomości", autorem członek KRRiT

Czarne chmury znów zebrały się nad TVP. Dopiero co Bezpartyjni Samorządowcy zapowiedzieli pozew w trybie wyborczym przeciwko publicznej telewizji, a tymczasem skargę na “Wiadomości” złożył członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prof. Tadeusz Kowalski domaga się wszczęcia postępowania w sprawie dwóch wydań serwisu z sierpnia br. Jego zdaniem, były one dalece zmanipulowane.

"Jak oni kłamią"
03.08.2023 11:59 Widzowie mają dość, posypały się skargi. TVP ma poważne kłopoty

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły cztery skargi w związku z emisją programu “Jak oni kłamią” pokazywanego na antenie TVP Info. Kontrowersyjny format powstał jedynie po to, by atakować stację TVN. Wszystkie skargi pochodzą od osób indywidualnych.

TVN
10.07.2023 15:22 TVN ma poważny problem. Niedługo kanały znikną z anteny?

TVN ma powody do obaw? Wszystko za sprawą kłopotów z oczekiwaniem na przedłużenie koncesji na nadawanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od siedmiu miesięcy nie może się w tej sprawie zdecydować. Aż trzy kanały znikną z anteny?

"Wiadomości" TVP zmanipulowały wypowiedź Donalda Tuska, szef KRRiT włączył się do krytyki byłego premiera
14.11.2022 08:57 "Wiadomości" TVP zmanipulowały wypowiedź Donalda Tuska. Padły mocne oskarżenia

"Wiadomości" TVP ponownie uderzyły w Donalda Tuska i tym razem potwierdziły, że nie cofną się przed niczym, nawet manipulacją wypowiedzi i osadzenie jej we własnym kontekście. Lider PO został oskarżony przez stację o antysemityzm. Największym zaskoczeniem jest zaangażowanie w sprawę nowego szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który wykracza poza zakres obowiązków."Wiadomości" TVP niejednokrotnie udowodniły, iż uważają Donalda Tuska za zło wcielone, które zstąpiło na ziemię, by ją zniszczyć. W niedzielę ponownie doszło do skandalicznego zachowania dziennikarzy Telewizji Polskiej.Zupełnie przez przypadek, gdy Jarosław Kaczyński wspomniał w Bielsku-Białej, że "pewien pan" nazywa go Żydem (i oczywiście żarliwie zaprzeczył, jakby należenie do narodu żydowskiego było czymś złym), "Wiadomości" TVP wrócili do czwartkowej wypowiedzi Donalda Tuska. Nie mogło zabraknąć tego, w czym TVP jest mistrzem: dostosowania wydźwięku materiału do z góry ustalonego planu.

Andrzej Duda Marzena Paczuska https://twitter.com/prezydentpl
03.10.2022 22:38 Nowe członkinie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jedna z nich to była szefowa "Wiadomości" TVP

Prezydent Andrzej Duda wręczył dzisiaj powołania dwóm nowym członkiniom Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nominację otrzymały Marzena Paczuska oraz dr Hanna Karp. M. Paczuska to m.in. była szefowa "Wiadomości" TVP. W związku z kończącą się we wrześniu, kadencją dotychczasowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prezydent Andrzej Duda wręczył swoje nominacje nowym osobom, które przez najbliższe 6 lat będą pełnić swoje funkcje.Prezydent @AndrzejDuda postanowieniem z dnia 3 października 2022 r. powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Panią Marzenę Paczuską–Tętnik oraz Panią Hannę Karp. pic.twitter.com/mDzus0Fdtu— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) October 3, 2022

wiadomości tvp
19.08.2022 17:41 KRRiT otrzymał skargę na "Wiadomości" TVP. Chodzi o zaskakujący pasek, wywołał wielkie oburzenie

"Wiadomości" TVP mają problem? KRRiT otrzymał skargę na jeden z ostatnich pasków, który pojawił się w programie. Ostatnio w programach pojawiła się fala podobnych nadużyć, nie tylko ze strony głównej stacji, ale również TVP Info. Dlaczego zawiadomienie jest więc tylko jedno?Prawdopodobnie złożona skarga zniknie w odmętach innych papierów, którymi zajmuje się KRRiT. Jak na razie nie widać żadnych śladów wybicia się na niepodległość tej instytucji.

kurski
08.07.2022 21:34 Operatorzy satelitarni nie włączają wszystkich wersji TVP 3. Kurski chce zmian w przepisach, "To chore"

Prezes TVP Jacek Kurski zapewne nie jest zadowolony, że pomimo nacisków operatorzy satelitarni nadal nie włączają do oferty wszystkich wersji regionalnych TVP 3. Co ważne, jest to zgodne z prawem, jednak TVP byłoby "na rękę" gdyby koszty przesyłu satelitarnego ponosiły właśnie prywatne firmy.