Goniec.pl
Putin

ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AFP/East News

Kreml kłamie na temat Polaków. "Będą mogli zajmować stanowiska państwowe w Ukrainie"

3 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Zaangażowanie Polski w pomoc okupowanej Ukrainie mocno uwiera Kreml, który dokonuje coraz bardziej absurdalnych ataków propagandowych. Jak podają Ukraińcy, najnowszym kłamstwem szerzonym przez Rosjan jest twierdzenie, że polscy obywatele będą mogli zajmować wysokie stanowiska w ukraińskiej administracji. Wcześniej podawano, że Polacy chcą zaanektować zachodnią część kraju.

Aparat moskiewskiej propagandy nie zwalnia tempa. Po tym, jak okazało się, że Polacy niezwykle serdecznie przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy, Kreml za wszelką cenę próbował poróżnić oba narody.

PKO BP informuje o blokadzie przelewów przychodzących i wychodzących, lista jest długa

PKO BP: część usług ograniczona przez sankcje. Przelewy nie dotrą wszędzie

CZYTAJ DALEJ

Aby wzbudzić wzajemne antagonizmy, posunięto się nawet do sugestii, że Polska upatruje w tym własnych korzyści finansowych, a także terytorialnych, dążąc do zajęcia zachodnich ziem swojego sąsiada.

Poza bezpodstawnymi oskarżeniami, administracja Putina i podległe jej media wysuwają także liczne groźby. Na szczęście, sojusz polsko-ukraiński trwa w najlepsze, a sami Ukraińcy zdają sobie sprawę z tego, że kłamliwe przekazy to element dezinformacyjnych działań.

Kolejne kłamstwa Kremla uderzają w Polaków

- Rosyjska propaganda szerzy fałszywe informacje, że obywatele polscy już wkrótce będą mogli zajmować stanowiska administracyjne i państwowe w Ukrainie, służyć w wojsku i służbach specjalnych, a polska policja będzie miała prawo monitorować prawo i porządek w Ukrainie - podkreślono w oświadczeniu wydanym przez Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Najnowsze twierdzenia, delikatnie mówiąc mijające się z prawdą, to sprawna manipulacja Rosjan prawem, jakie zaproponował prezydent Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński przywódca wysunął postulat skonstruowania dokumentu analogicznego do tego uchwalonego przez Polskę dotyczącego wsparcia Ukraińców przybywających do kraju z powodu wojny.

Ukrinform podaje jednak, że prace nad aktem są w toku. Dotychczas jednak żaden z polityków nie wnosił o to, by zapisy dotyczyły zajmowania przez Polaków ważnych stanowisk.

Rosyjska propaganda przewiduje pojawienie się kanibalizmu w Wielkiej Brytanii

Rosyjska propaganda zapowiada kanibalizm w Wielkiej Brytanii. Absurdalne tezy mediów

CZYTAJ DALEJ

Wołodymyr Zełenski: Dziękujemy wam, ale dostawy broni powinny być większe

Ostatnio prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił zdalnie na forum Globsec w Bratysławie. W swoim przemówieniu konsekwentnie apelował o bardziej stanowczą postawę wobec Rosji, nowe sankcje i intensyfikację dostaw uzbrojenia.

W tym samym czasie Ukraina podpisała umowę na dostawę ośmiu samobieżnych haubic Zuzana 2 słowackiej produkcji. Wiadomo również, że USA zapowiedziały realizację jedenastego już pakietu pomocowego dla Kijowa, który obejmuje m.in. dostawę nowoczesnych rakiet.

Jednym z poruszonych tematów było także widmo nadciągajacego kryzysu żywnościowego w Afryce i Azji. Rosjanie nadal blokują ukraińskie porty, nie pozwalając na eksport zbóż. Wiele zapasów jest także wykradanych i niszczonych. O rozwiązanie patowej sytuacji prosił ostatnio sam papież Franciszek.

Tak zmieniała się twarz Władimira Putina

Kreml powinien usunąć te zdjęcia? Jednoznaczny dowód ws. Putina, eksperci nie mają wątpliwości

Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą diametralną zmianę w wyglądzie Władimira Putina. Prześledziliśmy ten proces. Prezydent Rosji już niemal nie przypomina siebie, a Kreml stara się publikować tylko korzystne dla przywódcy zdjęcia.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Gazeta.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wojciech Maksymowicz

Wiadomości

Maksymowicz odchodzi z Polski 2050. Opublikowano oświadczenie

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >