Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Kolejne odejście z „Wiadomości”. TVP zmaga się z poważnymi problemami
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 05.12.2023 14:10

Kolejne odejście z „Wiadomości”. TVP zmaga się z poważnymi problemami

danuta hołecka tvp
Wojciech Olkusnik/East News

Czy TVP czeka prawdziwa transformacja? Tak zapowiada większościowa opozycja. Na razie oficjalnie z programem „Wiadomości” żegna się Danuta Hołecka. Jak podaje WP, nie tylko ona kończy tam pracę. Chodzi o znane nazwisko.

„Grobowa atmosfera” w TVP

Po zdobyciu w sejmie większości przed dotychczasową opozycję TVP znalazło się w niekorzystnym położeniu. Jak zapowiadają wygrani, w Telewizji Polskiej ma dojść do fundamentalnych zmian, przede wszystkim kadrowych. 

Uznają, że przez lata rządzenia PiS Telewizja Polska stała się jej „tubą propagandową”. Obietnice zaczynają się powoli spełniać.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Danuta Hołecka znika z „Wiadomości”

Jak podaje WP, w gmachu Telewizji Polskiej nie jest kolorowo, a to ze względu na pierwsze wypowiedzenia, które tam się tam pojawiają. Może to być znak, że niektórzy pracownicy chcą uniknąć hucznie zapowiadanych zwolnień.

Pierwszym znanym nazwiskiem, które żegna się z TVP, jest Danuta Hołecka. Prowadząca i szefowa „Wiadomości” rzekomo rozwiązała już umowę B2B, więc już w grudniu zaprzestanie ona występować w programie.

Nie pożegnała się ona jednak ze stanowiskiem, na którym pracuje etatowo, na którym zarządza serwisem informacyjnym. Co prawda nie jest to jeszcze całkowity koniec pracy Hołeckiej w TVP, natomiast jak ujawnia Radio Zet, ma ona pewne obawy. Liczy, że ze względu na swój wiek nie zostanie zwolniona.

Kolejna osoba żegna się z „Wiadomościami”

Jak się okazuje, to nie jedyne znane nazwisko, które znika z czołowego programu Telewizji Polskiej. „Wirtualne media” informują o odejściu samego wydawcy „Wiadomości” – Przemysława Wenerskiego.

Oficjalnie nie jest znana przyczyna odejścia Wenerskiego. WP podaje, że zarówno on jak i centrum informacji TVP nie odpowiedzieli na pytania w tej sprawie.

Źródło: Radio Zet

Tagi: Polska TVP