Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Kolejna gwiazda odchodzi z TVP. Pracowała tam 20 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 12.03.2024 09:29

Kolejna gwiazda odchodzi z TVP. Pracowała tam 20 lat

TVP logo drzwi
Fot. East News/Wojciech Olkusnik

Dalszy ciąg wielkich czystek w Telewizji Polskiej. Centrum informacji TVP przekazało, że podjęło decyzję o rozwiązaniu umowy z jednym z czołowych prezenterów. Dziennikarz pojawiał się na antenach publicznego nadawcy od prawie 20 lat. Widzowie znali go m.in. z takich programów, jak “Wiadomości”, “Kwadrans polityczny”, a od jakiegoś czasu także z “Teleexpressu”.

Pracował w TVP 20 lat. To koniec

Krzysztof Ziemiec z Telewizją Polską związany był od 2004 r. Co prawda, na przełomie 2007 i 2008 r. na kilka miesięcy rozstał się z publiczną telewizją, aby spróbować swoich sił na antenie TV Puls, jednak szybko wrócił do korzeni i od tamtej pory pozostał wierny swoim decyzjom. Przez kolejne piętnaście lat dorobił się znaczącej pozycji w TVP, a widzowie mogli podziwiać go w wielu formatach. 

“Wiadomości”, “Kwadrans polityczny”, “Niepokonani”, “Woronicza 17”, “Teleexpress” czy “Panorama” to tylko niektóre z programów, jakie przyjemność miał prowadzić w swojej karierze Krzysztof Ziemiec. Sytuacja dziennikarza diametralnie zmieniła się jednak po 20 grudnia ub.r., gdy on i jego redakcyjni koledzy padli ofiarą kadrowych porządków, zaprowadzonych przez nowe władze TVP.

Zabrano nam dostęp wejściowy do budynku, karty nie działały, odcięto nas od maila i nikt się do nas nie odzywa. Po prostu nikt nas nie chce. Nikt nie zadzwonił ani do mnie, ani znajomych, żeby formalnie umowę zakończyć. Nie wiemy, na czym stoimy, a życie ucieka - żalił się jeszcze niedawno „Faktowi”.

Rydzyk dał się ponieść emocjom. Upomniał jednego z widzów

Krzysztof Ziemiec nie pracuje już w TVP

Wszystko wskazuje na to, że niepewność Ziemca właśnie została zakończona, bowiem prezenter rozwiązał umowę z Telewizją Polską za porozumieniem stron, o czym poinformowało centrum informacji TVP.

ZOBACZ: Wielka awaria w TV Republika. Nadawanie zostało nagle przerwane

“Fakt” tymczasem pod koniec stycznia ustalić miał, że dziennikarz nie był zatrudniony na etacie, ale na umowie cywilnoprawnej. Do ostatecznego rozstania z publicznym nadawcą miało dojść z końcem lutego. Ziemiec nie otrzyma przy tym wynagrodzenia za zakaz konkurencji.

Nieustanne roszady kadrowe w Telewizji Polskiej

Przypadek Krzysztofa Ziemca łudząco przypomina sytuację z inną gwiazdą TVP, Martą Kielczyk. Prezenterka znana także z głównego wydania “Wiadomości” i “Panoramy” też rozwiązała umowę za porozumieniem stron i od marca nie pracuje już w TVP.

Jeśli chodzi o jej dotychczasową karierę, ta praktycznie opierała się na imponującym doświadczeniu zdobytym właśnie w Telewizji Polskiej. Kielczyk pracowała na Woronicza od 1999 r., a dostała się tam w drodze wygranego castingu. Na temat swoich dalszych planów póki co konsekwentnie milczy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl, Fakt