Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Katechetka zajrzała do piórnika uczennicy i się zagotowała. Natychmiast kazała dziewczynce zrobić jedną rzecz
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.05.2023 14:13

Katechetka zajrzała do piórnika uczennicy i się zagotowała. Natychmiast kazała dziewczynce zrobić jedną rzecz

krzyż i piórnik
Pixabay/Bru-nO/diibdiib1

Szkolna katecheza nieustannie budzi kontrowersje. Coraz więcej uczniów rezygnuje zresztą z niej, wskazując, że ta za bardzo chce ingerować we wszystkie sfery ich życia i często jest wypaczana przez same osoby jej nauczające. Z pewnością kolejnym argumentem na słuszność tez przeciwników religii w placówkach edukacyjnych będzie więc historia, która przydarzyła się jednej z internautek. Jesteście ciekawi, o co chodzi? M.in. o kompletny brak podstawowej wiedzy katechetki. 

Uczniowie na potęgę rezygnują z lekcji religii

Religia w szkołach nie ma dziś wielu zwolenników i trudno się temu dziwić, skoro nieustannie słyszymy o kuriozalnych pomysłach katechetek, księży i sióstr zakonnych prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Z drugiej strony obowiązujące prawo stanowi obecnie, że placówka edukacyjna musi zorganizować lekcje religii lub też etyki, nawet jeśli jeden uczeń zdecyduje się na nie uczęszczać. Do czego to prowadzi? Na początku 2023 roku katechezy nie było już w prawie 1500 szkołach w całym kraju, a trend będzie tylko wzmagał na sile.

Klienci będą walić do Biedronki drzwiami i oknami. Same hity, trzeba się spieszyć

Kuriozalne zachowanie katechetki

Przyczyn niechęci młodych Polaków do uczęszczania na lekcje religii jest wiele i pewnie po części jest to spowodowane po prostu nadzieją na ulżenie sobie w obowiązkach, jednak gros osób odstręcza sposób, w jaki katechezy organizują ludzie za nie odpowiedzialni.

Niektóre siostry zakonne rozdają komunijnym dzieciom np. absurdalne rachunki sumienia, w których znaleźć można takie pozycje, jak “nieczyste myśli” w przypadku zaledwie 9-letnich dzieci, inni nauczyciele pokazują uczniom nagrania z egzorcyzmów.

Szczęścia nie miała także jedna z użytkowniczek Twittera, posługująca się pseudonimem gladysdelcarmn, która podzieliła się z innymi internautami wspomnieniem z jednej ze szkolnych lekcji religii.

- Katechetka w podstawówce nam powiedziała, że wszystkie, ale to wszystkie gwiazdki 5-ramienne są znakiem diabła i nawet kazała mi wywalić moje ukochane długopisy w gwiazdki - napisała.

Kobieta wykazała się brakiem wiedzy

Dla wyjaśnienia należy zaznaczyć, że pentagram, o którym zapewne myślała kobieta, to (wg niektórych teorii) symbol pięciu najważniejszych życiowych zasad: sprawiedliwości, miłości, cnoty, mądrości i prawdy.

Dopiero gdy tenże pentagram zostanie odwrócony, staje się popularnym symbolem satanistycznym, ale śmiemy wątpić, że właśnie takie wielokąty zdobiły długopisy uczennicy. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt samego szacunku do dziewczynki, któremu przeczy nakaz wyrzucenia jej własności do kosza.

Źródło: Gazeta.pl, Twitter