Goniec.pl

materiały policyjne

Częstochowa: Matka i córka zostały zamordowane. Są wyniki sekcji zwłok, policja zatrzymała podejrzanego

30 Września 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Zabójstwo w Gruszewni. 42-letni Rafał O. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo matki i córki. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Miał zgwałcić i zabić Edytę Sz. i udusić 70-letnią Urszulę C. Grozi mu dożywocie. Prokuratura będzie wnioskowała o areszt.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia bieżącego roku. W jednym z domów mieszkalnych w Gruszewni ujawniono zwłoki dwóch kobiet. Na obydwu ciałach ujawniono rany kłute. Policja natychmiast rozpoczęła intensywne poszukiwania z wykorzystaniem psów tropiących i dronów. Przez wiele dni nie udało się jednak wytypować sprawcy.

Zabójstwo w Gruszewni. Podejrzany o zabójstwo matki i córki został zatrzymany

Ostatecznie funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali Rafała O. Mężczyzna był sąsiadem zamordowanych kobiet. Jego zeznania nie zgadzały się z materiałem dowodowym zebranym przez śledczych. Usłyszał już zarzuty.

- Rafał O. usłyszał zarzut zabójstwa dwóch kobiet. Zabójstwo młodszej z nich, 48-latki jest połączone z zarzutem zgwałcenia. Podejrzany zadawał pokrzywdzonym ciosy nożem. Przyznał się do popełnienia zbrodni. Ze względu na niepamięć spowodowaną stanem nietrzeźwości w momencie popełnienia czynu nie potrafił się odnieść do jej motywów - poinformował prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Między zabójstwem a ujawnieniem zwłok przebywał na terenie Niemiec. 42-letnemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokuratura będzie wnioskowała do sądu o aresztowanie.

Śledczy posiadają już wyniki sekcji zwłok kobiet. Przyczyną śmierci Edyty Sz. był mechaniczny uraz głowy. 70-letnia matka denatki zmarła z powodu aspiracji krwi do dróg oddechowych.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]