Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński popłynął na spotkaniu z mieszkańcami. Mówił o wojnie domowej
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 04.12.2022 20:46

Jarosław Kaczyński popłynął na spotkaniu z mieszkańcami. Mówił o wojnie domowej

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński fot. Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński spotkał się ostatnio z mieszkańcami Nowej Soli. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przestrzegł wyborców przed tym, jak może wyglądać Polska po zwycięstwie wyborów przez opozycję.

"Wielka operacja represyjna"

- Co oni mają do zaproponowania? Mają niewątpliwie do zaproponowania swój poziom kultury, który nieustannie prezentują - zaczął polityk. - Mają do zaproponowania coś więcej spośród tych rzeczy bardzo złych - mają do zaproponowania atak na wszystko, co jest im przeciwne, na polską władzę, tę dzisiejszą, a w razie ich zwycięstwa - na opozycję - dodał.

Według Jarosława Kaczyńskiego, opozycja będzie musiała złamać prawo, by w ciągu 100 dni rozwiąząć problemy, które - ich zdaniem - są do rozwiązania. Wspomniał o "wielkiej operacji represyjnej".

- Mają te 100 dni, w których mają rozwiązać wszystkie te problemy, które - w ich mniemaniu - są do rozwiązania, a więc przeprowadzić wielką operację represyjną, łamać prawo, bo - w gruncie rzeczy - w ramach prawa nic takiego nie jest możliwe, łamać zasady demokracji, bo innej opozycji niż ta, którą my byśmy byli, gdybyśmy przegrali, w Polsce przecież nie ma - stwierdził prezes PiS.

"Wojna domowa"

- Można powiedzieć, że proponują nam coś w rodzaju wojny domowej, a gdyby nie było oporu, a sądzę, że byłby opór i to bardzo mocny, to byłaby to nie wojna domowa, tylko pacyfikacja - dodał były premier.

Jarosław Kaczyński uderzył również bezpośrednio w Donalda Tuska. - Nikt w Europie, nikt w demokratycznym świecie nie ośmiela się tego rodzaju rzeczy mówić, nie ośmiela się formułować tego rodzaju programów, i to jeszcze w taki sposób, w takim języku. A Donald Tusk i jego polityczni przyjaciele robią to nieustannie - powiedział.

- Warto to poważnie traktować, bo to jest naprawdę dla naszej przyszłości ogromne zagrożenia, ogromne zagrożenie dla tego wszystkiego, co uzyskaliśmy w ciągu ostatnich trzydziestu kilku lat - zaznaczył Kaczyński.

Nowa Sól to nie pierwsza miejscowość, którą Jarosław Kaczyński odwiedził w ten weekend. W sobotę zagościł w Legnicy i Zielonej Górze, a podczas spotkań z wyborcami doszło do protestów. Doszło nawet do interwencji policji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: