Goniec.pl
Jarosław Kaczyński fot. Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński fot. Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński popłynął na spotkaniu z mieszkańcami. Mówił o wojnie domowej

4 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Jarosław Kaczyński spotkał się ostatnio z mieszkańcami Nowej Soli. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przestrzegł wyborców przed tym, jak może wyglądać Polska po zwycięstwie wyborów przez opozycję.

"Wielka operacja represyjna"

- Co oni mają do zaproponowania? Mają niewątpliwie do zaproponowania swój poziom kultury, który nieustannie prezentują - zaczął polityk. - Mają do zaproponowania coś więcej spośród tych rzeczy bardzo złych - mają do zaproponowania atak na wszystko, co jest im przeciwne, na polską władzę, tę dzisiejszą, a w razie ich zwycięstwa - na opozycję - dodał.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zaskakująco o meczu Polska-Francja. "Będę skakał w powietrze"

CZYTAJ DALEJ

Według Jarosława Kaczyńskiego, opozycja będzie musiała złamać prawo, by w ciągu 100 dni rozwiąząć problemy, które - ich zdaniem - są do rozwiązania. Wspomniał o "wielkiej operacji represyjnej".

- Mają te 100 dni, w których mają rozwiązać wszystkie te problemy, które - w ich mniemaniu - są do rozwiązania, a więc przeprowadzić wielką operację represyjną, łamać prawo, bo - w gruncie rzeczy - w ramach prawa nic takiego nie jest możliwe, łamać zasady demokracji, bo innej opozycji niż ta, którą my byśmy byli, gdybyśmy przegrali, w Polsce przecież nie ma - stwierdził prezes PiS.

"Wojna domowa"

- Można powiedzieć, że proponują nam coś w rodzaju wojny domowej, a gdyby nie było oporu, a sądzę, że byłby opór i to bardzo mocny, to byłaby to nie wojna domowa, tylko pacyfikacja - dodał były premier.

Jarosław Kaczyński uderzył również bezpośrednio w Donalda Tuska. - Nikt w Europie, nikt w demokratycznym świecie nie ośmiela się tego rodzaju rzeczy mówić, nie ośmiela się formułować tego rodzaju programów, i to jeszcze w taki sposób, w takim języku. A Donald Tusk i jego polityczni przyjaciele robią to nieustannie - powiedział.

- Warto to poważnie traktować, bo to jest naprawdę dla naszej przyszłości ogromne zagrożenia, ogromne zagrożenie dla tego wszystkiego, co uzyskaliśmy w ciągu ostatnich trzydziestu kilku lat - zaznaczył Kaczyński.

Nowa Sól to nie pierwsza miejscowość, którą Jarosław Kaczyński odwiedził w ten weekend. W sobotę zagościł w Legnicy i Zielonej Górze, a podczas spotkań z wyborcami doszło do protestów. Doszło nawet do interwencji policji.

strajk

Tłumy przed domem Jarosława Kaczyńskiego, na miejscu kordon policji. "Będziesz siedział"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Weronika UszakiewiczAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: weronika.uszakiewicz@goniec.pl

Podobne artykuły

Politycy związani ze Zjednoczoną Prawicą pojawili się w studiu bez serduszek WOŚP (tvn24.pl/"Kawa na ławę"/29.01.23r./screen).

Wiadomości

Tylko oni nie mieli serduszek WOŚP. Wymowne sceny na antenie TVN24

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Zamieszki w Izraelu

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Wybory w Czechach oraz ataki w Izraelu

Czytaj więcej >
Jerzy Owsiak zmienia tradycję

Wiadomości

Jerzy Owsiak zrywa z tradycją. 31. finał WOŚP inny niż wszystkie

Czytaj więcej >
Jerzy Owsiak nie zostawił suchej nitki na dziennikarzach Polska Press, którzy ulegną presji milczenia o 31 finale WOŚP (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER).

Wiadomości

Jurek Owsiak na konferencji zrugał dziennikarzy. Skandaliczny powód

Czytaj więcej >
Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii w Elblągu jak co roku przeznaczył część datków z tacy na WOŚP (Fb/WOŚP Elbląg).

Wiadomości

Po mszy poprosili księdza o datek na WOŚP. Jego reakcja hitem internetu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny wypadek, nie żyją trzy osoby. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, zamarli

Czytaj więcej >