Goniec.pl > Wiadomości > Jarosław Kaczyński nie wyklucza możliwości wcześniejszych wyborów parlamentarnych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 09.01.2022 12:32

Jarosław Kaczyński nie wyklucza możliwości wcześniejszych wyborów parlamentarnych

Jarosław Kaczyński nie wyklucza możliwości wcześniejszych wyborów parlamentarnych
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kolejne zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza, że jego partia będzie musiała walczyć o zwycięstwo w wyborach wcześniej, niż zakłada kalendarz wyborczy. - Wykluczyć tego całkowicie nie można - powiedział wicepremier w wywiadzie.

W poniedziałek opublikowany zostanie wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Sieci" jednak już dziś zapoznać można się z fragmentami, które trafiły na portal wpolityce.pl.

Prezes PiS postanowił zabrać głos na wiele istotnych kwestii politycznych. Nie zabrakło poruszenia tematu wyborów, do których już teraz przygotowują się partie, a wśród nich ta kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec grudnia w serwisie goniec.pl informowaliśmy, że na listach wyborczych PiS znaleźć się może Paweł Kukiz.

Ze słów wicepremiera jednoznacznie wynika, że PiS chce powtórzyć sukces i wygrać w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jarosław Kaczyński zdecydował się jednak na stwierdzenie, które pozwala przypuszczać, że wcześniejsze wybory nie są całkowicie wykluczone.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Jarosław Kaczyński o wcześniejszych wyborach: nie można całkowicie wykluczyć

- Prawo i Sprawiedliwość ma pełną wolę doprowadzenia do kolejnego zwycięstwa, najlepiej w wyborach w roku 2023 - stwierdził stanowczo Jarosław Kaczyński.

Jednak w udostępnionym fragmencie wywiadu dla "Sieci" pada również stwierdzenie, że Polacy do urn mogą pójść nie w 2023 roku. - Choć może się zdarzyć, że będzie to wcześniej - powiedział prezes PiS.

Natychmiast jednak Jarosław Kaczyński postanowił odnieść się do możliwości przedwczesnych wyborów. - To mało prawdopodobne, ale wykluczyć tego całkowicie nie można. W takiej sytuacji też będziemy walczyć o zwycięstwo - stwierdził wicepremier.

- Mamy wielką szansę wygrać, ale pewne elementy w sposobie naszego działania też muszą się zmienić - dodał Jarosław Kaczyński. Podczas wywiadu prezes PiS odniósł się również do kryzysu w całej Zjednoczonej Prawicy targanej nie tylko kolejnymi aferami, jak i również wewnętrznymi sporami.

"Sytuacja jest trudna"

Nie milkną doniesienia, że posłowie PiS oraz politycy wchodzący w skład Zjednoczonej Prawicy coraz mocniej stawiają na swoim i podważają odgórne decyzje podejmowane na Nowogrodzkiej.

W najnowszym wywiadzie Jarosław Kaczyński wyznał, że zdaje sobie sprawę, że PiS i rząd atakowany jest nie tylko przez opozycję, ale również przez osoby z wewnątrz.

I chociaż wicepremier przyznał, że w Zjednoczonej Prawicy "sytuacja jest trudna", to dodał, że są to jedynie "czarne wizje rysowane przez przeciwników".

- Jest też zjawiskiem naturalnym, że środowiska tak długo pozostające w opozycji szukają nadziei w takich przepowiedniach, scenariuszach, we wskazywaniu rzekomo ostatecznych i nieodwracalnych przełomów - powiedział Jarosław Kaczyński i podzielił się metaforą tego, co dzieje się obecnie w jego obozie.

- Mogę im odpowiedzieć tak: entropii i zapaści nie ma, to tylko kra i odłamki lodowe, które przy wielkim lodowcu są czymś naturalnym - zawyrokował prezes PiS.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wpolityce.pl

Tagi: