Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Janusz Kowalski zwyzywany podczas debaty. "Ty śmieciu pier******"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 07.10.2023 19:52

Janusz Kowalski zwyzywany podczas debaty. "Ty śmieciu pier******"

debata
YouTube/@RadioOpole

W studio Radia Opole w sobotę 6 października doszło do przedwyborczej debaty pomiędzy politykami wszystkich ugrupowań. Podczas swojego wystąpienia, jeden z posłów został wyjątkowo wulgarnie zaatakowany przez siedzącego na widowni pułkownika Adama Mazgułę, byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Nagranie wywołało burzę w sieci.

Przedwyborcza debata w Radiu Opole

Głównym tematem przedwyborczej sobotniej debaty w Radiu Opole było bezpieczeństwo Polski. W debacie udział wzięli: Janusz Kowalski (Suwerenna Polska/Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Kostuś (Platforma Obywatelska/Koalicja Obywatelska), Daniel Szkarupski (Konfederacja), Jerzy Przystajko (Lewica), Łukasz Szewczyk (Bezpartyjni Samorządowcy), Stanisław Rakoczy (Polskie Stronnictwo Ludowe/Trzecia Droga) i Rafał Bartek (Mniejszość Niemiecka). Debatę poprowadzili Ireneusz Prochera i Daniel Klimczak.

Z całą pewnością najmniej przyjemnie cały program wspominał będzie Janusz Kowalski, któremu w pewnym momencie mocno się oberwało od jednego z siedzących na widowni. Padły bardzo wulgarne słowa.

Wierni napisali petycję do papieża. Chcą odwołania biskupa sosnowieckiego

Janusz Kowalski zaatakowany podczas debaty

Janusz Kowalski pochodzi z Opola i startuje w wyborach parlamentarnych w okręgu wyborczym nr 21 właśnie w tym mieście. Oprócz siedzących w studio polityków znajdowała się tam również publiczność, która mogła zadawać pytania. Jedną z osób, która postanowiła zapytać Kowalskiego o sprawy wojskowości był pułkownik Adam Mazguła - były wojskowy z czasów Stanu Wojennego, były członek PZPR.

Janusz Kowalski nie miał zamiaru odpowiadać na jego pytanie. - Byłoby to dla mnie upokarzające, gdybym komunistycznemu aparatczykowi odpowiadał na pytania - stwierdził. Na reakcję Mazguły nie trzeba było czekać długo. Mężczyzna wstał z krzesła i się zaczęło.

Janusz Kowalski usłyszał bulwersujące słowa

- Ty śmieciu p***ony - takie słowa wypowiedział w kierunku Janusza Kowalskiego Mazguła. Prowadzący natychmiast zaapelowali o spokój. - Panie Adamie, jeżeli będzie Pan jeszcze raz reagował w taki sposób, to będziemy musieli zawołać ochronę - powiedział dziennikarz. 

Janusz Kowalski opublikował w swoich mediach społecznościowych nagranie z całego zajścia, opisując je słowami: "Wulgaryzmy i krzyk to argumenty zaplecza @kostus_tomasz z PO. Na debatę radiową wziął ze sobą komunistycznego aparatczyka Adama Mazgułę. Takie są standardy Platformy Obywatelskiej. Dno dna!" - napisał Kowalski.


Źródło: Radio Opole