Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jacek Kurski ma starać się o wejście do rządu. Jaką funkcję będzie pełnił były prezes TVP?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 28.11.2022 17:04

Jacek Kurski ma starać się o wejście do rządu. Jaką funkcję będzie pełnił były prezes TVP?

Jacek Kurski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Kurski stara się o stanowisko w rządzie. Według informacji "Newsweeka" były prezes TVP podjął już odpowiednie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Doniesienia Radia Zet wskazują, że polityk miałby pełnić funkcję nowego ministra cyfryzacji.

Jacek Kurski powraca

Jacek Kurski nie jest prawdopodobnie postacią, za którą można się stęsknić, ale z pewnością taką, która nie da o sobie zapomnieć. W grudniu byłemu szefowi TVP, który nieoczekiwanie odwołany został ze swojego stanowiska 5 września, kończy się okres wypowiedzenia.

Polityk nie zamierza jednak najwyraźniej wybierać się do pośredniaka, więc szybko zaczął rozglądać się za "robotą". Według doniesień "Newsweeka", do Jarosława Kaczyńskiego udał się już wkrótce po utracie swojej funkcji w państwowej telewizji.

Wizyty u prezesa PiS miał regularnie ponawiać, mając nadzieję na zorganizowanie mu ciepłej posady w rządzie. I wszystko wskazuje na to, że cel osiągnął - tygodnik podaje, że obiecano mu miejsce na liście w wyborach parlamentarnych.

Z medialnych informacji wynika, że Jackowi Kurskiemu nie widzi się rola szeregowego posła. Miał otwarcie zaproponować, czym mógłby zajmować się w rządzie.

Teka ministra dla Jacka Kurskiego?

Według doniesień Radia Zet Jacek Kurski doskonale widziałby się z teką ministra cyfryzacji pod pachą. To właśnie o funkcję w tym resorcie prosić miał podobno tak wytrwale Jarosława Kaczyńskiego. "Newsweek" powołuje się na słowa osoby będącej doradcą prezesa PiS, która twierdzi, że były włodarz TVP mógł wejść do rządu już w listopadzie, ale szef partii zdecydował się na wstrzymanie decyzji.

Czy po zamknięciu drzwi państwowej telewizji, wkrótce znowu będziemy mogli "cieszyć się" widokiem uśmiechniętej facjaty Jacka Kurskiego? Wszystko wskazuje na to, że powinniśmy być na to przygotowani.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: newsweek.pl, radiozet.pl

Tagi: Jacek Kurski