Goniec.pl
Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

"Ostatnie pożegnanie" byłego prezesa TVP w "Wiadomościach". Jacek Kurski dostał dwie minuty czasu ekranowego

6 Września 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Jacek Kurski oficjalnie odszedł z funkcji prezesa TVP i najpewniej wróci do polityki. W "Wiadomościach" zgotowano mu prawdziwe "ostatnie pożegnanie". Poświęcono na niego dwie minuty ekranowego czasu. Czy to nie za mało jak na cudotwórcę stacji?

Dodatkowo Kurski nie znalazł się w prime time programu, a dopiero pod koniec. Czyżby stał się już nie aż tak istotną częścią TVP?

Joanna Kurska i Jacek Kurski - Goniec

Żona Jacka Kurskiego wraca do TVP. "Prezent" po odejściu męża. Czym zajmie się Joanna Kurska?

CZYTAJ DALEJ

"Ostatnie pożegnanie" byłego prezesa TVP w "Wiadomościach"

Niektórzy się cieszą, inni są zaskoczeni, ale wiadomo jedno - Jacek Kurski odchodzi z funkcji prezesa TVP, a jego miejsce zajmie dotychczasowy członek zarządu stacji Mateusz Matyszkowicz. W związku z tym Joanna Kurska również wróci do TVP i zostanie producentką "Pytania na śniadanie".

Te nagłe przetasowania zostały w "Wiadomościach" niemal przemilczane. Jacek Kurski, który żegna się z funkcją, został wspomniany w króciutkim, 2-minutowym zaledwie materiale. Czyżby w szeregach pracowników zapanowała ulga?

- Rada Mediów Narodowych odwołała dziś Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Na jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza, członka zarządu TVP od 2019 roku - ogłosiła przed rozpoczęciem nagrania Edyta Lewandowska.

- To ogromna zasługa Jacka Kurskiego, że Telewizja Polska jest silnym graczem na rynku. Czas podnieść na wyższy poziom nasze produkcje serialowe i filmowe - podkreślał nowy prezes.

Skromne ostatnie pożegnanie skupiło się jednak przede wszystkim nie na dokonaniach Kurskiego, ale na zmianie związanej ze wzbogaceniem oferty TVP przez nowego prezesa. Wydaje się, że niektórzy na Woronicza odetchnęli z ulgą. Pytanie brzmi, jak Mateusz Matyszkowicz poprowadzi telewizję według swojej wizji.

Nie można zapominać, że z telewizji publicznej dobiegały głosy o silnej ręce rządzącego Jacka Kurskiego, który nie miał najmniejszych skrupułów w prowadzeniu interesów. Krążyły historie jego ochroniarzy, których wysyłał do pralni lub po kanapki dla niego i żony. Ciągłe ubieganie się o względy prezesa również musiało być dla niektórych dziennikarzy trudne. Czy Matyszkowicz zmieni te porządki?

Zobaczcie zdjęcia z 2. odcinka "Tańca z gwiazdami"
(fot. Polsat)

Problemy zdrowotne Karoliny Pisarek i ostra krytyka Krzysztofa Rutkowskiego. Oto najlepsze zdjęcia z 2. odcinka "Tańca z gwiazdami"

To był emocjonujący odcinek. Do ostatniej chwili nie było widomo czy uda się zatańczyć parze numer 3, Karolinie Pisarek i Michałowi Bartkiewiczowi. Mimo problemów zdrowotnych, para stawiła się na parkiecie i dała z siebie wszystko! Ich taniec współczesny był pełen emocji i romantycznych uniesień. Jak zwykle wiele emocji wzbudził także występ Krzysztofa Rutkowskiego i Sylwii Madeńskiej. Zobaczcie zdjęcia z 2. odcinka "Tańca z gwiazdami".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualne Media, Fakt, Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >