Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. Wszystko przez jeden błąd
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.02.2024 16:50

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. Wszystko przez jeden błąd

samochód, przejazd kolejowy, wypadek
KPP Świdnik

Kierowca z Lublina może mówić o wielkim szczęściu w czasie wypadku w Minkowice Kolonia (woj. lubelskie). Policja pokazała roztrzaskane auto, w które wbił się w pociąg. Na całym zdarzeniu zaważył jeden błąd. Mógł on kosztować życie.

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym, zaważył jeden błąd

Policja ze Świdnika opublikowała krótki komunikat oraz trzy zdjęcia w związku z wypadkiem na przejeździe kolejowym w Minkowice Kolonia w województwie lubelskim. 87-letni mężczyzna jedną decyzją mógł doprowadzić do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 lutego. Około godziny 15:30 policjancie wezwani zostali na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie chwilę wcześniej miał przejechać pociąg towarowy. Na torach znalazł się jednak w tym samym momencie samochód osobowy.

Możesz odzyskać pieniądze za leki. Dla kogo jest ulga rehabilitacyjna?

Lokomotywa wbiła się w tył samochodu osobowego

Zachowanie 87-letniego znalazło się pod lupą policjantów. Śledczy natychmiast ustalili, co było najprawdopodobniej przyczyną wypadku, który mógł zakończyć się śmiertelnie.

ZOBACZ: Kasjer zada błahe pytanie. Odpowiesz i możesz narazić się na kłopoty

- Na miejscu policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec Lublina kierując pojazdem marki Skoda nie zastosował się do znaku drogowego “Stop”, a następnie wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Lokomotywa składu uderzyła w tył jego pojazdu spychając z torowiska - przekazała aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Policja zbadała uczestników wypadku alkomatem

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia natychmiast zbadali trzeźwość osób biorących udział w wypadku na przejedzie kolejowym. Alkomat wykluczył, by 87-letni kierowca oraz maszynista pociągu spożywali wcześniej alkohol. Niemniej mieszkaniec Lublina stracił prawo jazdy. Sprawa będzie wyjaśniana.

wypadek-przejazd-kolejowy.jpg
Tył samochodu osobowego został zmiażdżony przez lokomotywę Fot: KPP w Świdniku

Źródło: policja