Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ciężarówka uderzyła w busa. Nie żyje jedna osoba
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.02.2024 16:36

Ciężarówka uderzyła w busa. Nie żyje jedna osoba

strażak ciężarówka auto wypadek las
OSP Leźno / Facebook.com

Tragiczny wypadek na Kaszubach. W Leźnie niedaleko Gdańska doszło do zderzenia ciężarówki z busem. Kierowca drugiego pojazdu jechał prawidłowo. Jego auto zostało doszczętnie zmiażdżone. Skutki są tragiczne. Nie żyje 42-letni mężczyzna.

Dramatyczny wypadek na Kaszubach

Do tragedii doszło w czwartek, 15 lutego, około godz. 13. Ratownicy dostali zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 7 w Leźnie niedaleko Gdańska. Na miejscu niezwłocznie zjawił się patrol policji i służby ratunkowe. Tam zastali przerażający widok. Doszło do zderzenia ciężarówki z busem. Drugi z pojazdów znajdował się w rowie. Został doszczętnie zmiażdżony.

Ekonomistka oburzona w związku z ostatnim wydaniem „Faktów”

Leźno: Ciężarówka uderzyła w prawidłowo jadącego busa. Skutki są tragiczne

Funkcjonariusze wstępnie ustalili okoliczności zderzenia ciężarówki z busem. Jak przekazała sierż. Aldona Nack, rzecznik kartuskiej policji, najprawdopodobniej sprawcą wypadku był kierowca pojazdu ciężarowego.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 68-letni kierowca pojazdu ciężarowego jadąc w kierunku Żukowa, najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą – poinformowała w rozmowie z „Faktem”.

Jechał prawidłowo, uderzyła w niego ciężarówka. 42-latek zmarł

Kierowcą busa był 42-latek. W wyniku zderzenia został zakleszczony w pojeździe. Konieczne było zadysponowanie śmigłowca LPR. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Tam lekarze przez kilka godzin walczyli o uratowanie jego życia. Niestety, bezskutecznie. Mężczyzna zmarł.

Policjanci ponawiają apel o rozwagę na drodze. Ostrzegają, co może się stać, jeśli nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: Fakt.pl