Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Grabarz ujawnił, co dzieje się z ciałem po dwóch latach w trumnie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.02.2024 17:53

Grabarz ujawnił, co dzieje się z ciałem po dwóch latach w trumnie

cmentarz groby mężczyzna
Iberion, screen @robas00 / TikTok.com

Śmierć i to, co dzieje się po niej z ciałem to dla wielu z nas temat tabu. Przekonanie to stara się odczarować znany w mediach społecznościowych grabarz „Robas”. W swoich filmach mężczyzna dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga ludziom oswoić się z tym, co czeka nas wszystkich. Niedawno jednak dostał od widza pytanie, na które odpowiedź może okazać się dla wielu za trudna.

Grabarz zdradza szczegóły swojej pracy

Temat śmierci dla większości z nas jest trudny, a nawet przerażający. Wielu deklaruje, że nigdy nie chciałoby przebywać w prosektorium, bądź w ogóle zobaczyć zwłoki. Zupełnie inne podejście ma znany w społeczności internetowej grabarz. „Robas” zasłynął na TikToku dzięki swoim filmom, na których regularnie opowiada, jak wygląda jego praca. Na swoim profilu zebrał grono ponad 200 tys. obserwatorów. Ostatnio otrzymał od jednego ze swoich widzów niełatwe pytanie.

Seniorzy powinni uważać. Można stracić część emerytury, chodzi o limity

Grabarz opowiada, cc dzieje się po 2 latach z ciałem

Widzowie „Robasa” nie raz decydują się na zadanie trudnych i niewygodnych dla niektórych pytań. Często dotyczą one tego, co dzieje się ze zwłokami po określonym czasie. Jeden z internautów zapytał grabarza o to, jak wygląda ciało po 2 latach w grobie. Ten, bez owijania w bawełnę, postanowił raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości widzów. Nagranie momentalnie zyskało popularność na platformie. W ciągu trzech dni obejrzało je niemal 170 tys. osób.

Odnośnie takich pytań do wszystkich, bo jest takich pytań bardzo, bardzo dużo: “Jak wygląda ciało po dwóch latach”, “Jak wyglądało ciało po trzech latach”, “Jak wygląda ciało po roku” - słuchaj. Po 1 nie siedzę w ziemi, nie jestem kretem. Po 2 widziałem swoje przy ekshumacjach bardzo wczesnych, ale czy naprawdę chcemy dążyć do tego, żeby wiedzieć, jak takie ciało wygląda po jakimś tam czasie? – zaczął tłumaczyć „Robas”.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal na pogrzebie w Indiach. Zmarła nagle się obudziła

Grabarz odpowiada na trudne pytania ws. rozpadu zwłok

Mężczyzna w swojej odpowiedzi dla widza podkreślił, że taka wiedza mogłaby okazać się dla wielu z nas trudna do zniesienia. W swoich filmach zazwyczaj nie szczędzi szczegółów dotyczących jego pracy, jednak teraz zdecydował o zaapelowanie do swoich obserwatorów.

Zapamiętajcie osoby zmarłe takimi, jakimi były za życia. Takimi, jak pożegnaliście ich w tych ostatnich chwilach. Nie pytajcie się, jak mogą wyglądać po jakimś tam czasie, bo to nie jest wam potrzebne do szczęścia. Do tego są potrzebne wasze wspomnienia, chwile, które spędziliście z tą osobą zmarłą. (…) A jak teraz wyglądają, niech to będzie jedna wielka tajemnica – powiedział.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @jarek8024 ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz

Źródło: Lelum.pl

Tagi: Pogrzeb TikTok